خبر

 • تک بورد - سنا لایحه ای را پیشنهاد می کند که اپل و گوگل را از اجبار توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت خود منع می کند

  سنا لایحه ای را پیشنهاد می کند که اپل و گوگل را از اجبار توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت خود منع می کند
  9 روز و 10 ساعت قبل

  اپیک گیمز به دلیل کنترل شدید توسعه دهندگان نرم افزار برای فروشگاه App به مدت یک سال درگیر نبرد ضد تراست با اپل بوده است. برخی از موضوعاتی که حماسه برای آن مبارزه می کند در قلب قانونگذاری است که به تازگی در کنگره آمریکا معرفی شده است.

  روز چهارشنبه ، سنای ایالات متحده لایحه ای به نام قانون باز شدن بازار برنامه ها را معرفی کرد. به نظر می رسد قانون پیشنهادی از رقابت محافظت می کند و حمایت های مصرف کننده را در بازار برنامه ها اعمال می کند. در بیانیه مطبوعاتی سناتور ریچارد بلومنتال ، موقعیت غالب اپل و گوگل در بخش برنامه های تلفن همراه مشخص شد.

  "دو شرکت ، گوگل و اپل ، کنترل دروازه بان این دو را دارند. سیستم عاملهای غالب تلفن همراه و فروشگاههای برنامه آنها که به آنها اجازه می دهد شرایط بازار برنامه ها را به طور انحصاری دیکته کنند ، مانع رقابت می شوند و انتخاب مصرف کننده را محدود می کنند. " تنسی و سناتور ایمی کلوبوچار از مینه سوتا ، این لایحه دو حزبی شامل حکمی است که مالکان فروشگاه های برنامه را از اجبار توسعه دهندگان به استفاده از سیستم پرداخت پلتفرم خود منع می کند. این محافظت ضربه سختی به اپل و گوگل است ، که هر دو از توسعه دهندگان می خواهند از سیستم های پرداخت خود در برنامه های خود استفاده کنند. این موضوع همچنین در هسته دعوای Epic v. Apple ضد انحصاری قرار دارد.

  https://techbord.com سنا لایحه ای را پیشنهاد می کند که اپل و گوگل را از مجبور کردن توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت خود منع می کند

  این قانون همچنین از مالکان پلت فرم جلوگیری می کند که مصرف کنندگان را از بارگذاری نرم افزاری بر روی دستگاه های خود منع کنند. علیرغم زبان عمومی آن ، این بند تقریباً به منظور اپل است زیرا مخالف بارگیری نرم افزار از خارج از پلتفرم توسط کاربران است.

  توسعه دهندگان همچنین حق دارند کاربران را از قیمت های رقابتی پایین تر مطلع کنند ، که اپل آن را ممنوع کرده است. شرایط خدمات توسعه دهنده آن. به عنوان مثال ، طبق ToS اپل ، توسعه دهندگان از داشتن یک فروشگاه خارج از پلت فرم استقبال می کنند. با این حال ، آنها نمی توانند در برنامه iOS به آن فروشگاه پیوند داده یا تبلیغ کنند. این ممنوعیت یکی دیگر از استدلال های اصلی Epic در نبرد با اپل بود.

  قانون باز کردن برنامه های باز برنامه ها هنوز راه طولانی در پیش دارد. از آنجا که این لایحه سنا است ، در آنجا مورد بحث قرار می گیرد و سپس برای رای به مجلس نمایندگان ارسال می شود. در صورت تصویب مجلس نمایندگان ، برای رای گیری مجدد به مجلس سنا برمی گردد. اگر این لایحه به کنگره برسد ، رئیس جمهور یا امضا می کند یا وتو می کند. در همین حال ، لابی های موافق و مخالف این پیشنهاد سعی خواهند کرد تا نمایندگان را به سمت خود بکشاند. بنابراین ممکن است هنوز مدتی طول بکشد تا شاهد تصویب آن باشیم.

  اعتبار تصویر: لوری شال

خبرهای دیگر از اپل