خبر

 • تک بورد - دفاع ضد انحصاری اپل به توسعه دهندگان iOS پیشنهاد می کند برنامه های وب را برای دور زدن App Store ایجاد کنند

  دفاع ضد انحصاری اپل به توسعه دهندگان iOS پیشنهاد می کند برنامه های وب را برای دور زدن App Store ایجاد کنند
  29 روز و 20 ساعت قبل

  چرا مهم است: اگر یک آیفون نسل اول داشتید ، ممکن است بخاطر داشته باشید که در آن زمان فروشگاه App وجود نداشت. با این وجود ، تعداد زیادی از برنامه های وب وجود داشت که عملکرد آنها تقریباً مشابه برنامه های بومی بود. حتی می توانید میانبرهایی را به صفحه اصلی اضافه کنید که باعث می شود حتی بیشتر به ظاهر کار کنند.

  تحقیق ضد انحصاری کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) علیه سیستم عامل های توزیع اپل و گوگل ، دفاعی جذاب از غول فناوری کوپرتینو را برانگیخته است. در ابتدا درخواست رد پرونده شد زیرا توسعه دهندگان موافقت می کنند هرگونه اختلاف حقوقی را در کالیفونیا حل و فصل کنند - اقدامی که احتمالاً رد خواهد شد زیرا این توافق نامه هیچ تاثیری در اقدامات ACCC ندارد.

  با تشکیل پرونده اخیر ، اپل پیشنهاد می کند که نمی تواند موقعیت غالب برای توزیع برنامه داشته باشد ، همانطور که دیده بان استرالیا پیشنهاد می دهد ، زیرا توسعه دهندگان در ساخت برنامه های وب آزاد هستند. این ادعا می کند که هیچ محدودیتی در برابر توزیع برنامه نویسان از طریق اینترنت با استفاده از وب سایت های HTML5 "غنی" ندارد.

  "حتی اگر کاربر فقط دستگاه های مبتنی بر iOS را داشته باشد ، توزیع محدود به Apple App Store به دلیل اینکه توسعه دهندگان چندین کانال جایگزین برای دسترسی به آن کاربر دارند ، ": "کل وب در دسترس آنهاست و دستگاههای iOS به آن دسترسی نامحدود و کنترل نشده ای دارند. "

  https://techbord.com دفاع ضد انحصاری اپل به توسعه دهندگان iOS پیشنهاد می کند برنامه های وب ایجاد کنند تا فروشگاه App را دور بزنند

  این برنامه می گوید توسعه دهندگان آزادند که بدون پرداخت هزینه ، نرم افزار خود را از طریق اینترنت به صورت رایگان یا با قیمت توزیع کنند. از طریق فروشگاه App. آنها همچنین می توانند خریدهای درون برنامه ای را بدون پرداخت پورسانت 30 درصدی انجام دهند. برخی از نمونه های فروشگاه برنامه ها و برنامه هایی را که احساس می کند در "رقابت مستقیم" قرار دارند ، ذکر کرده است از جمله Steam ، Epic Games Store ، PUBG ، AppStream ، Chrome Web Store ، Setapp ، Microsoft Store ، Google Play و برنامه Amazon فروشگاه. بسیاری از این سیاست ها مشابه App Store است ، بنابراین کوپرتینو احساس می کند ACCC به طور ناعادلانه آن را جدا می کند.

  در حالی که بازگشت به یک مدل توزیع برنامه تقریباً 15 ساله بازگشت به عقب به نظر می رسد ، HTML5 نسبت به گذشته بهبود یافته است در دهه گذشته ، ایجاد برنامه های وب با تمام قابلیت های برنامه های بومی امکان پذیر است. در اوایل سال جاری ، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد برنامه های Outlook دسک تاپ خود را برای برنامه های وب خاموش کند. گوگل مدتهاست که گزینه های کاربردی برای نرم افزار بهره وری تحویل داده شده از طریق اینترنت ارائه می دهد. حتی سرویس های پخش بازی مانند Stadia و GeForce Now برای دور زدن محدودیت های App Store به مشتریان مبتنی بر وب روی می آورند.

  جالب است که ببینیم نظارات نظارتی در استرالیا و جاهای دیگر چگونه به این دفاع نگاه می کنند. همچنین جالب خواهد بود که ببینید آیا اپل خودش را به پا نمی زند. App Store سال گذشته 64 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. اگر توسعه دهندگان از دفاع آن به عنوان مشاوره استفاده کرده و به طور دسته جمعی App Store را تخریب کنند ، اپل احتمالاً برای نجات سکوی توزیع خود اقدامی انجام می دهد - حرکتی که ممکن است آن را دوباره زیر ذره بین قرار دهد.

  اعتبار تصویر: Ymgerman

خبرهای دیگر از اپل