خبر

 • تک بورد - دادگاه فدرال به اپل دستور پرداخت 308.5 میلیون دلار بابت نقض حق اختراع DRM را به شركت صدور پروانه پرداخت كرد

  دادگاه فدرال به اپل دستور پرداخت 308.5 میلیون دلار بابت نقض حق اختراع DRM را به شركت صدور پروانه پرداخت كرد
  1 روز و 23 ساعت قبل

  از شرکت های صدور مجوز اغلب به عنوان ترول ثبت اختراع نام برده می شود زیرا مدل تجاری آنها متکی به خرید حق ثبت اختراع و سپس شکایت از شرکت ها برای تخلف است. اگرچه کاری که آنها انجام می دهند قانونی است ، اما این شرکتها اغلب سایه دیده می شوند زیرا در حالی که به سیستم حقوقی متکی هستند تا میلیاردها سود کسب کنند ، هیچ ارزشی تولید نمی کنند.

  روز جمعه ، دادگاه فدرال تگزاس به اپل دستور داد كه به ارتباطات رسانه شخصی (PMC) 308.5 میلیون دلار در یك اختلاف اختراع مربوط به نرم افزار مدیریت حقوق دیجیتال موسوم به "FairPlay" بپردازد. رمزگذاری های FairPlay محتوای دیجیتال مانند آنچه از iTunes پخش می شود ، Apple Music و App Store. هیئت منصفه حساب کرد که الگوریتم های اپل به اندازه کافی به FairPlay نزدیک بوده اند که به نفع PMC بوده است.

  PCM در ابتدا در سال 2015 دادخواست را مطرح کرد ، اما هیئت دادرسی و تجدید نظر در زمینه ثبت اختراع (PTAB) پرونده را به عنوان نامعتبر رد کرد. دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده بعداً تصمیم PTAB را لغو کرد. اپل بار دیگر در سال 2016 در دادگاه منطقه ای ایالات متحده به سمت برکناری منتقل شد ، اما قاضی این پیشنهاد را رد کرد و به هیئت منصفه فدرال در مارشال ، تگزاس اجازه داد تا استدلال ها را بشنود. مارشال یک مکه برای پرونده های ثبت اختراع ثبت اختراع است زیرا هیئت منصفه تمایل به شکایت از شاکی دارد ، همانطور که جان اولیور در ویدئوی زیر در سال 2015 با خنده و شادی اشاره کرد.

  "مواردی از این قبیل ، توسط شرکت هایی که ساخت نمی کنند یا سخنگوی اپل به بلومبرگ گفت: غول فناوری قصد دارد از این تصمیم درخواست تجدید نظر کند.

  IPWatchdog خاطرنشان می کند ، ارتباطات رسانه ای شخصی شده یک شرکت صدور مجوز است که از سال 2019 دارای 98 اختراع ثبت شده است و دارای سابقه دادخواست حق ثبت اختراع است. این سال گذشته یک دادخواست سال 2019 علیه YouTube را از دست داد و در حال حاضر پرونده های مربوط به نقض حق ثبت اختراع علیه آمازون ، گوگل و نتفلیکس را در انتظار دارد.

  این حکم چند میلیون دلاری در همان روز صادر شد که ناظران برزیل به دلیل عدم احتساب ، 2 میلیون دلار به اپل جریمه کردند. شارژرهای آیفون 12. تیم حقوقی شرکت کوپرتینو همچنین درگیر پرونده های قانونی از سوی ناظران ، چندین سازنده برنامه و Epic Games در رابطه با شرایط خدمات App Store خود است.

  اعتبار تصویر: Vytautas Kielaitis

خبرهای دیگر از اپل