خبر

 • تک بورد - دادگاه درخواست اپل برای به تاخیر انداختن تغییرات پرداخت اپ استور را رد کرد

  دادگاه درخواست اپل برای به تاخیر انداختن تغییرات پرداخت اپ استور را رد کرد
  28 روز و 14 ساعت قبل

  حتی با وجود اینکه اپل بیشتر در برابر جلسه ضدانحصار اپیک پیروز شد، دادگاه به آن اجازه داد تا توسعه دهندگان بتوانند در صورت داشتن پیوندهایی به خدمات پرداخت خارجی خود اضافه کنند. شما می‌توانید شرط ببندید که کسانی که این کار را نمی‌کنند، آنها را در تلاش برای دور زدن کمیسیون‌های App Store ایجاد می‌کنند که سالانه 64 میلیارد دلار گاو نقدی اپل را تهدید می‌کند.

  اپل پیشنهاد خود را برای به تعویق انداختن تغییر قوانین خود در مورد نحوه مدیریت توسعه دهندگان سیستم های پرداخت خارج از پلت فرم را از دست داد. در حال حاضر، برنامه‌های iOS مجاز به ذکر وب‌سایت‌های پرداخت جایگزین هستند، اما نمی‌توانند مستقیماً به آنها پیوند دهند. با این حال، در پایان محاکمه Epic Games علیه Apple Inc، قاضی Yvonne Gonzalez Rogers حکم داد که نیروگاه کوپرتینویی باید به توسعه دهندگان اجازه دهد دکمه هایی را اضافه کنند که به سیستم های پرداخت خارجی خود پیوند می دهند.

  راجرز تا دسامبر به اپل مهلت داد. 9 برای رعایت حکم. وکلای آن استدلال کردند که زمان کافی برای ایجاد تغییرات لازم برای تضمین تجربه "ایمن" برای مشتریان و توسعه دهندگان آن کافی نیست. قاضی راجرز مخالفت کرد و درخواست اپل را "بسیار ناقص" خواند.

  "به طور خلاصه، درخواست اپل بر اساس یک مطالعه انتخابی از یافته های این دادگاه است و همه را نادیده می گیرد. راجرز نوشت، از یافته‌هایی که از دستور حمایت می‌کنند، یعنی رفتارهای ضدتراست اولیه، از جمله نرخ‌های کمیسیون فوق رقابتی که منجر به حاشیه‌های عملیاتی فوق‌العاده بالا می‌شود و با ارزش مالکیت معنوی آن ارتباطی ندارد.» "این رفتار اولیه ضد انحصار تا حدی نتیجه سیاست‌های ضد فرمانی است که اپل برای آسیب رساندن به رقابت اعمال کرده است. در نتیجه، این حرکت اساساً ناقص است."

  پرونده اپل از طریق CourtListener

  این حکم تنها یکی از 10 اتهامی بود که اپل از دست داده بود، اما این حکم بزرگ بود. در سال 2020، اپ استور 64 میلیارد دلار از فروش و اشتراک به دست آورد. جای تعجب نیست که اپل می خواست تا زمانی که فرآیند تجدید نظر انجام شود، که ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد، در حکم باقی بماند. با این حال، قاضی راجرز گفت که اپل تنها کسی است که از ماندن در این حکم سود می برد و مهلت 9 دسامبر بیش از زمان کافی برای اجرای آن است.

  "شواهد محاکمه. نشان داد که طرفی که در درجه اول از ماندن در انتظار رسیدگی به همه درخواست‌ها سود می‌برد، اپل است.» "دادگاه می‌تواند راه‌های متعددی را برای اپل پیش‌بینی کند تا از این حکم پیروی کند و در عین حال اقداماتی را برای محافظت از کاربران انجام دهد، تا جایی که اپل واقعاً معتقد است که پیوندهای خارجی مشکلاتی را ایجاد می‌کنند."

  با این دستور با نزدیک شدن به مهلت، اپل این موضوع را با دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه نهم در سانفرانسیسکو مطرح خواهد کرد. وکلا احتمالاً در زمانی که استیناف به پرونده رسیدگی می کند، دستور اضطراری در مورد این حکم را درخواست خواهند کرد.

خبرهای دیگر از اپل