خبر

 • تک بورد - حماسه علیه اپل: قاضی حکم می کند اپل نمی تواند توسعه دهندگان را از پیوند دادن به گزینه های خرید خارجی منع کند

  حماسه علیه اپل: قاضی حکم می کند اپل نمی تواند توسعه دهندگان را از پیوند دادن به گزینه های خرید خارجی منع کند
  15 روز و 5 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ قاضی ناظر بر پرونده بین Epic Games و اپل به تازگی حکم دائمی علیه اپل صادر کرده است که ضربه مهمی به نحوه اجرای App Store وارد خواهد کرد. در حالی که دادگاه به طور کامل به نفع Epic تصمیم نگرفت ، اما همچنان یک برد برای شرکت محسوب می شود ، که قبلاً سعی کرده است به تصمیم مشابهی که اخیراً در کره جنوبی اتخاذ کرده عمل کند.

  اساساً این حکم می گوید که اپل دیگر نمی تواند توسعه دهندگان را از راهنمایی مشتریان به سمت روش های پرداخت خارج از App Store خود اپل باز دارد. این تنها چند روز پس از تصمیم اپل به مشتریان اجازه می دهد تا در پاسخ به تحقیقات ضد انحصاری ژاپن مشتریان خود را به اشتراک خارج از فروشگاه App خود هدایت کنند. اواخر ماه گذشته ، کره جنوبی اولین کشوری در جهان شد که صاحبان فروشگاه های برنامه را از مسدود کردن سیستم های پرداخت خارجی منع کرد. خریدهای درون برنامه ای از طریق فروشگاه خود Epic و کنار گذاشتن سیستم پرداخت اپل. اپل Fortnite را از پلتفرم خود منع کرد ، این امر باعث شکایت Epic شد و مدعی شد که نحوه مدیریت اپل در App Store انحصاری است. با ادعای Epic که اپل انحصارطلب است موافق نیست. در واقع ، نه با تعریف Epic و نه Apple از بازار تحت تأثیر این پرونده موافق نیست.

  ادعای Epic بر اساس این ایده است که iOS یک بازار است به خودی خود ، که در آن اپل انحصار دارد از سوی دیگر ، اپل ادعا می کند که بازی های iOS با همه بازی های دیجیتالی در همه سیستم عامل ها رقابت می کنند ، که Epic و Apple فقط دو مورد از آنها هستند. قاضی ایوون گونزالز-راجرز در عوض این عقیده را داشت که بازار مورد توجه در اینجا همه معاملات بازی با موبایل را شامل می شود-نه همه بازی های ویدئویی بلکه نه iOS به تنهایی.

  "بازار بازی های تلفن همراه خود 100 دلار است میلیارد دلار. اندازه این بازار انگیزه Epic Games را در انجام این کار توضیح می دهد. " "با نفوذ به سایر بازارهای بازی های ویدئویی ، بازار بازی های موبایل هدف بعدی Epic Games بود و اپل را مانعی می داند. " بر اساس این تعریف ، گونزالز-راجرز تصمیم گرفت که رفتار اپل ضد رقابتی است ، اما انحصاری نیست.

  Fortnite وقتی و در کجا اپلیکیشن App Store باز خواهد گشت و Epic می تواند پرداخت درون برنامه ای را در رقابت عادلانه با پرداخت درون برنامه ای اپل ارائه دهد و پس انداز را به مصرف کنندگان منتقل کند.

  - تیم سوینی (TimSweeneyEpic) 10 سپتامبر 2021

  تیم سوینی ، مدیرعامل Epic Games از این حکم راضی نیست. وی در توییتر گفت: "حکم امروز برای توسعه دهندگان یا مصرف کنندگان برنده نیست." "Fortnite کی و کجا به اپ استور iOS برمی گردد که Epic بتواند پرداخت درون برنامه ای را در رقابت عادلانه با پرداخت درون برنامه ای اپل ارائه دهد و پس انداز را به مصرف کنندگان منتقل کند. "

  در ساعات بعد بر اساس این حکم ، قیمت سهام اپل حدود سه درصد کاهش یافت.

  در پاسخ به قانون جدید کره جنوبی ، Epic از اپل خواست تا حساب Fortnite را در App Store بازیابی کند و برنامه هایی را برای راه اندازی مجدد اعلام کرد. Fortnite برای iOS در کره جنوبی با اپیک و اپل به عنوان گزینه های پرداخت. سپس اپل به MacRumors گفت که تا زمانی که Epic موافقت نکند "با همان قوانین دیگران بازی کند."

  موافقت مجدد Fortnite وجود ندارد.

خبرهای دیگر از اپل