خبر

 • تک بورد - تیم کوک می گوید اندروید به دلیل بارگذاری جانبی 47 برابر بدافزار بیشتر از iOS دارد

  تیم کوک می گوید اندروید به دلیل بارگذاری جانبی 47 برابر بدافزار بیشتر از iOS دارد
  15 روز و 23 ساعت قبل

  تیم کوک با ادعای داشتن سیستم عامل گوگل 47 برابر بدافزار بیشتر از Cueprtino ، بیشتر بخاطر بحث اپل در مقابل اندروید ریخته است ، دلیل اصلی این مشکل iOS دشوار کردن برنامه های جانبی است. وی افزود که اگر اپل مجبور شود این عمل را انجام دهد ، امنیت آیفون را از بین می برد.

  کوک در صحبت با گیوم لاکروا ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت رسانه ای Brut ، بار دیگر تمرکز اپل بر حریم خصوصی کاربران را تکرار کرد. رئیس اپل گفت: "ما بیش از یک دهه است که بر حفظ حریم خصوصی متمرکز شده ایم. ما آن را به عنوان یک حقوق اساسی انسانی می بینیم. یک حق اساسی بشری است." قانونی (DMA) که توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد می شود ، شامل قسمتهایی که وی ادعا می کند "به صلاح کاربر نیست".

  "زبان DMA فعلی که مورد بحث قرار می گیرد مجبور می شود از کنارگذاشته شود آیفون ، "او گفت. "" این باعث می شود امنیت آیفون و بسیاری از اقدامات مربوط به حفظ حریم خصوصی که در App Store ایجاد کرده ایم ، جایی که دارای برچسب های تغذیه حریم خصوصی و شفافیت ردیابی برنامه هستیم ، جایی که مردم را مجبور به گرفتن مجوز برای ردیابی برنامه ها می کند ، از بین می برد. "

  " این چیزها دیگر وجود نخواهد داشت مگر در افرادی که در اکوسیستم ما گیر کرده اند ، و من به شدت نگران حریم خصوصی و امنیت هستم. "

  کوک افزود که دستگاه های Android مسئول 47 برابر بیشتر از iOS در برابر بدافزارها هستند. وی احتمالاً به این گزارش سال 2019 نوکیا اشاره کرده است ، اما نسخه به روز شده 2020 نشان می دهد که شناسایی بدافزار در اندروید به 26.6٪ کاهش یافته در حالی که آیفون از 1٪ به 1.6٪ رسیده است.

  "It " از آنجا که ما iOS را به گونه ای طراحی کرده ایم که یک فروشگاه App وجود داشته باشد و همه برنامه ها قبل از ورود به فروشگاه مورد بررسی قرار گیرند ، "کوک جزئیات بیشتری را ارائه داد.

  در حالی که این برنامه است درست است که ما بسیاری از برنامه های آلوده به بدافزار را به فروشگاه Play دزدکی حرکت کرده ایم ، فروشگاه اپل عالی نیست. گزارش اخیر نشان داد که تقریباً 2٪ از 1000 برنامه پردرآمد آیفون کلاهبرداری هستند و در این صورت یک کاربر آیفون پس از بارگیری یک برنامه کلاهبرداری Bitcoin از App Store ، 600000 دلار ضرر کرده است.

  همه تلفن ها به کاربران در مورد خطرات بارگیری برنامه ها در خارج از فروشگاه های رسمی خود هشدار داده می شود. Google با استفاده از گزینه نصب "برنامه های ناشناخته " این کار را آسان می کند ، و گرچه همین کار در گوشی های آیفون امکان پذیر است ، اما به کار بسیار بیشتری مانند فرار از زندان یا استفاده از ابزارهای توسعه دهنده نیاز دارد.

  در جای دیگر در مصاحبه ، کوک اشاره کرد که ماشین اپل هنوز در حال توسعه است. مدیرعامل گفت: "از نظر اتومبیل ،" من باید اسرار را حفظ کنم و همیشه باید چیزی در آستین ما باشد. "وی همچنین گزارش داد که اپل واچ آینده با ثابت است ، ویژگی نظارت بر قند خون غیرتهاجمی دقیق است.

  h / t: Android Authority

خبرهای دیگر از اپل