خبر

 • تک بورد - تیم کوک مدیرعامل اپل می تواند تا سال 2025 بازنشسته شود

  تیم کوک مدیرعامل اپل می تواند تا سال 2025 بازنشسته شود
  19 روز و 13 ساعت قبل

  در ده سالی که مدیرعامل اپل بود ، تیم کوک این شرکت را به ارتفاعات جدیدی رسانده و بر توسعه و عرضه چندین محصول موفق نظارت داشته است. کوک سال گذشته تولد 60 سالگی خود را جشن گرفت و به احتمال زیاد به دنبال برنامه جانشین پروری است ، که باعث ایجاد گمانه زنی های زیادی در مورد زمان بازنشستگی وی شده است. برخی می گویند این می تواند در اوایل سال 2025 باشد ، یا درست بعد از اینکه اپل دسته محصولات دیگری را معرفی

  در اوایل سال جاری ، تیم کوک طی مصاحبه ای با کارا سویشر گفت که احتمالاً در 10 سال آینده در اپل نخواهد بود ، اما هیچ اشاره ای در مورد زمان انجام این کار نکرد. ممکن است از سمت خود کناره گیری کند و یا چه کسانی نامزد جایگزینی وی به عنوان مدیرعامل اپل باشند. تیم کوک به سادگی منتظر نظارت بر یک دسته اصلی محصول جدید است قبل از اینکه با افتخار از نقش فعلی خود کنار رود.

  https://techbord.com مدیرعامل اپل تیم کوک می تواند تا سال 2025 بازنشسته شود

  کوک در ده سالی که مدیرعامل بود ، اپل را به یک غول فناوری 2.5 تریلیون دلاری تبدیل کرد که بیشترین شرکت ارزشمند در جهان درآمد فصلی به بیش از 110 میلیارد دلار رسیده است و سود بیش از چهار برابر شده و به کمتر از 29 میلیارد دلار رسیده است. امروزه این شرکت 147،000 کارمند تمام وقت دارد و به طور متوسط ​​10،000 دلار در هر ثانیه درآمد دارد که بیش از یک سوم آن نشان دهنده سود است.

  تا کنون ، کوک بر توسعه و عرضه چندین محصول اپل نظارت داشته است ، از جمله Retina MacBook ، iPad Pro ، iPhone X ، Apple Watch ، AirPods و Apple TV 4K. همه اینها موفق بودند ، اما بیشتر تکاملی بودند تا انقلابی ، در حالی که دیگران از بهترین لوازم جانبی این محصولات موفق بودند.

  https://techbord.com مدیرعامل اپل تیم کوک می تواند تا سال 2025 بازنشسته شود

  گورمن معتقد است که کوک در حال حاضر بیشتر توجه خود را به انتشار اپل بسیار معطوف کرده است هدست واقعیت مخلوط پیش بینی شده ، و همچنین یک جفت عینک واقعیت افزوده ، که انتظار می رود هر دوی آنها قبل از اواسط دهه به زمین برسند. و از آنجا که کوک قرارداد پرداختی دارد که در سال 2025 به پایان می رسد ، ممکن است زمانی بین 2025 تا 2028 بازنشسته شود. اما به احتمال زیاد بیش از چند سال دیگر جاه طلبی های واقعیت افزوده این شرکت در حال حاضر تا حدی از طریق iPhone و iPad تحقق یافته است ، در حالی که پروژه خودرو در این مرحله مبهم است.

  در مورد اینکه چه کسی قرار است جایگزین تیم کوک به عنوان مدیرعامل شود اپل ، این شرکت به احتمال زیاد به دنبال یک مدیر فناوری یا عملیات برای این نقش است ، به این معنی که چندین نامزد احتمالی وجود دارد. و در حالی که برخی ، مانند کریگ فدریگی ، به نظر می رسد بیشتر با نقش فعلی خود مناسب هستند ، برخی دیگر مانند جف ویلیامز ، دیردره اوبراین و جان ترنوس جانشینان بلند مدت خوبی برای کوک به نظر می رسند.

خبرهای دیگر از اپل