خبر

 • تک بورد - تراشه M1 اپل در معیارها از GTX 1050 Ti ، Radeon RX 560 بهتر عمل می کند

  تراشه M1 اپل در معیارها از GTX 1050 Ti ، Radeon RX 560 بهتر عمل می کند
  چند ثانیه قبل

  TL ؛ DR: پس از سالها شایعات و گمانه زنی ها مبنی بر اینکه اینتل قصد دارد سیلیکون مبتنی بر بازوی خود را رد کند ، اپل هفته گذشته با رونمایی از Apple M1 SoC این اقدام را تأیید کرد. غول کوپرتینو می گوید تراشه مبتنی بر بازده عملکرد بهتری نسبت به راه حل های قبلی اینتل که در Mac های آن یافت می شود ، ارائه می دهد و یک معیار جدید نشان می دهد که قدرت گرافیکی آن نیز چشمگیر است و برخی کارت های گرافیک اختصاصی ق

  طبق گفته اپل ، تراشه M1 شامل یک پردازنده گرافیکی هشت هسته ای است که سریعترین گرافیک یکپارچه جهان را در یک چیپ ست کم مصرف فراهم می کند ، قادر به اجرای همزمان 25000 رشته و تحویل حداکثر 2.6 TFLOP است ، که احتمالاً عملکرد تک دقت (FP32) آن است. این شرکت گفت که "3.5 برابر سریعتر" از رقبا است ، هرچند که هرگز جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

  اکنون ، معیارهای تراشه M1 در GFXBench 5.0 (از طریق سخت افزار تام) ظاهر شده است. در مقابل GTX 1050 Ti ، احتمالاً با استفاده از یک محفظه خارجی متصل به Thunderbolt 3 ، با هر دو سیستم MacOS ، تراشه اپل در بیشتر آزمایش ها 25 تا 30 درصد از محصول Nvidia بهتر عمل می کند. این داستان با Radeon RX 560 یکسان است.

خبرهای دیگر از اپل