خبر

 • تک بورد - برنامه اپل برای اسکن دستگاه ها برای عکس های کودک آزاری بحث های داخلی داغی را برانگیخت

  برنامه اپل برای اسکن دستگاه ها برای عکس های کودک آزاری بحث های داخلی داغی را برانگیخت
  2 روز و 15 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: هفته گذشته ، اپل پیش نمایش iOS 15 را ارائه کرد که دارای ویژگی های محافظت از سوء استفاده از کودکان است که جنجال بین طرفداران حریم خصوصی را برانگیخت. این سیستم عامل پیامها و رول دوربین کاربران را اسکن می کند تا تصاویری را که کودک آزاری را نشان می دهند پیدا کند. در برخی موارد ، عکس ها به مرکز ملی کودکان مفقود شده و استثمار شده (NCMEC) ارسال می شوند که منجر به اقدامات قانونی یا دستگیری

  گذشته از مفاد اصلاحیه چهارم و پنجم ، برخی معتقدند که این ویژگی ها باعث شده است که اپل شیب لغزنده ای داشته باشد. دولت ها می توانند آن را تحت فشار قرار دهند تا به دنبال مواد غیرقانونی دیگر باشد. این امر همچنین جنجال زیادی را برانگیخته است تا جایی که رتبه و پرونده اپل در حال مخالفت با این عمل است.

  چندین کارمند اپل در شرایطی که نامشان فاش نشده است به رویترز گفته اند که طرح اسکن تصویر یک موضوع داخلی Slack را با 800 نظر ایجاد کرده است ، و اکثر نگرانی ها را ابراز می کنند که این نوع نفوذ می تواند منجر به سوء استفاده شود. خودی ها گفتند که بحث های داخلی مشابهی در مورد خط مشی ها یا ویژگی های نرم افزاری شرکت در گذشته وجود داشته است ، اما هیچ کدام آنقدرها مورد بحث قرار نگرفته است. در مورد حریم خصوصی و امنیت کاربر اپل همیشه سریع موضع خود را در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران اعلام می کند ، اما همانطور که بنیاد مرزهای الکترونیکی (EFF) می گوید ، "حتی یک درب پشتی کاملاً مستند ، دقیق و با محدوده محدود هنوز یک درب پشت است. " این استدلال دقیق این است که چرا اپل هنگام درخواست شلیک به آیفون های مظنون در دو تیراندازی متفاوت ، با FBI سر و کار داشت.

  اپل این یادداشت داخلی را صبح امروز توزیع کرد و منتقدان آنها را به عنوان "صدای ناهنجار اقلیت" رد کرد. . "من هرگز از اهمیت دادن به حریم خصوصی ، امنیت یا آزادی های مدنی دست بر نخواهم داشت. و شما نیز نباید. pic.twitter.com/lLDfxEUIXL

  - Eva (evacide) 6 آگوست 2021

  برخی از کارکنان ارشد و اصلی امنیتی در تاپیک اظهار داشتند که به نظر آنها این اقدامات "پاسخی منطقی به فشار برای سرکوب است در مورد مواد غیرقانونی. "دیگران افزودند که امیدوارند این حرکت گامی در جهت پیاده سازی رمزگذاری کامل از نقطه به نقطه در iCloud باشد. مدیریت همچنین با تشویق کارکنان یادداشت داخلی صادر کرد و گفت که NCMEC به تلاش آنها افتخار می کند. همچنین اظهار داشت که همه اعتراض کنندگان فقط از سوی اقلیت (در بالا) فرار می کنند.

  خارج از شرکت ، EFF و مرکز دموکراسی و فناوری (CDT) هر دو به طرح اپل اعتراض کرده اند فقط در 24 ساعت گذشته ائتلاف دیگری از حامیان حریم خصوصی نیز در حال نهایی کردن نامه اعتراضی است.

  "آنچه اپل در اعلامیه خود در هفته گذشته نشان داد این است که نقاط ضعف فنی وجود دارد که آنها مایل به ایجاد آن هستند " مدیر پروژه CDT اما لانسو به رویترز گفت: "به نظر می رسد که از آنچه قبلاً می گفتند و انجام می دادند بسیار دور است. "

  اپل از اظهار نظر در مورد گرد و غبار داخلی خودداری کرد اما گفت که از هرگونه درخواست دولت برای رد هر چیزی غیر از مطالب کودک آزاری را اسکن کنید. با این حال ، هنگامی که این سیستم برقرار شد ، قانونگذاران هر کشوری می توانند درخواست بررسی را گسترش دهند. در حالی که اپل می تواند چنین درخواست هایی را رد کند ، تحریم بازار بزرگی مانند چین می تواند رد این خواسته ها را دشوار کند.

  نیل براون ، وکیل فناوری بریتانیا ، وضعیت را خلاصه می کند و می گوید: "اگر اپل این را نشان دهد ، حتی در فقط در یک بازار ، می تواند فیلتر محتوای روی دستگاه را انجام دهد ، من انتظار دارم که قانون گذاران/قانون گذاران درخواست استفاده از آن را در بازارهای خود و به طور بالقوه برای دامنه وسیع تری از امور مناسب بدانند. "

خبرهای دیگر از اپل