خبر

 • تک بورد - این نام SSID می تواند Wi-Fi آیفون را غیرفعال کند

  این نام SSID می تواند Wi-Fi آیفون را غیرفعال کند
  14 روز و 19 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ تنها چند هفته پس از کشف یک مسئله مشابه ، یک محقق امنیتی دریافت که اتصال آیفون به شبکه های Wi-Fi با نام خاص می تواند پشتیبانی Wi-Fi دستگاه را غیرفعال کند - و حل این مشکل بسیار آسان است.

  دو هفته پیش ، کارل شو ، بنیانگذار راز کلوپ اعلام کرد که اگر آیفون به شبکه ای با نام SSID متصل شود "٪ p٪ s٪ s٪ s٪ s٪ n " ، این امر منجر به بروز یک اشکال در پشته شبکه سازی iOS می شود که Wi-Fi و ویژگی های شبکه تلفن را غیرفعال کند. در ابتدا انتظار می رفت که این اثر دائمی باشد ، اما با بازنشانی تنظیمات شبکه iPhone می توان آن را برطرف کرد.

  اکنون ، Schou به مشکلی مشابه پی برده است که حتی از کشف قبلی نیز بدتر به نظر می رسد. وی می نویسد که فقط ورود به محدوده شبکه های Wi-Fi عمومی به نام "٪ secretclub٪ power " می تواند منجر به همان موارد قبلی شود و حتی پس از بازنشانی تنظیمات شبکه ممکن است مشکلات ادامه داشته باشد.

  < p> به طور جدی ، من هنوز WiFi ندارم pic.twitter.com/AaF9IQBvCp

  - Carl Schou (vm_call) 4 جولای 2021

  تنها راه حل ممکن است تنظیم مجدد کارخانه سخت باشد ، اگرچه برخی از کاربران می گویند (از طریق PCMag) بازیابی دستگاه با استفاده از iTunes می تواند کارساز باشد. یکی از کاربران توییتر می نویسد که حذف دستی شبکه های Wi-Fi از "com.apple. Wi-Fi.known-network.plist " قبل از بازیابی دستگاه نیز می تواند مشکل را برطرف کند.

  چرا آیا این نام ها از Wi-Fi آیفون جلوگیری می کنند؟ طبق 9To5Mac:

  نحو \ '٪ [character] \' معمولاً در زبانهای برنامه نویسی برای قالب بندی متغیرها در یک رشته خروجی استفاده می شود. در C ، مشخص کننده \ '٪ n \' به معنای ذخیره تعداد کاراکترهای نوشته شده در رشته فرمت در یک متغیر منتقل شده به تابع قالب رشته است. زیرسیستم Wi-Fi احتمالاً نام شبکه Wi-Fi (SSID) را به صورت غیر سالم به برخی از کتابخانه های داخلی که قالب بندی رشته را انجام می دهند منتقل می کند ، که به نوبه خود باعث نوشتن خودسرانه حافظه و سرریز شدن بافر می شود. این امر منجر به خراب شدن حافظه می شود و سازمان دیده بان iOS روند کار را از بین می برد ، بنابراین در واقع Wi-Fi را برای کاربر غیرفعال می کند. توالی کاراکترهای \ 'و \'٪ n \ 'قبل از اینکه اپل رفع اشکال کند کشف خواهد شد.

  اعتبار تصویر: Camilo Concha

خبرهای دیگر از اپل