خبر

 • تک بورد - اپل 46،000 برنامه را از فروشگاه App چینی خود پاک می کند

  اپل 46،000 برنامه را از فروشگاه App چینی خود پاک می کند
  22 روز و 1 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ با شروع اوایل سال جاری ، اپل به دستور دولت چین شروع به حذف برنامه ها از فروشگاه منطقه ای خود کرد. برنامه های پولی یا کسانی که خریدهای درون برنامه دارند ، باید دارای مجوز ISBN صادر شده در چین باشند. اپل به توسعه دهندگان هشدار منصفانه ای درباره حذف برنامه های بدون مجوز داد. برای رسیدن به مهلت مقرر ، کوپرتینو بزرگترین پاکسازی خود را در آخرین روز سال 2020 انجام داد.

  اپل روز پنجشنبه بیش از 46،000 برنامه را از فروشگاه چین خود خارج کرد و این بزرگترین پاک سازی یک روزه تاکنون است. بازی ها اکثر قریب به اتفاق حذف ها را تشکیل دادند ، با حدود 39000 عنوان حذف شده. نمونه های قابل توجه شامل Ubisoft \ \'Assassin \\' s Creed Identity و NBA 2K20 است. شرکت تحقیقاتی Qimai گفت که فقط 74 مورد از 1500 بازی برتر چین در App Store باقی مانده است.

  رویترز خاطرنشان می کند که این حذف ها پس از شروع سرکوب تنظیم کننده های چینی برای نرم افزارهای تلفن همراه بدون مجوز صورت می گیرد. در چین ، برنامه های پولی باید دارای شماره کتاب استاندارد بین المللی (ISBN) باشند که توسط دولت چین صادر شده است. صدور شابک توسط این کشور بسیار سختگیرانه است که بخشی از آن به دلیل قوانین سانسور است. به عنوان مثال ، هنگامی که مم ها ویروسی "خرس کوچک احمق \" را با رییس جمهور شی جین پینگ مقایسه می کنند ، هر چیزی که به وینی پیف ارجاع می شود ، ممنوع شد.

  \"

  قانون ISBN در مورد بازی های رایگان اعمال نمی شود. چندین بازی F2P در فروشگاه باقی مانده است ، از جمله Call of Duty: Mobile ، Honor of Kings و Game for Peace ، نسخه PUBG چین. اپل در ماه فوریه هشدار در مورد حذف داده ها را آغاز کرد ، و بنا به گزارش ها ، چندین توسعه دهنده برای جلوگیری از طی مراحل درخواست ISBN به یک مدل رایگان برای بازی روی آوردند.

  تصفیه امروز دومین مورد در سال جاری بود. اپل در تابستان نزدیک به 30000 برنامه را حذف کرد که بیشتر آنها بازی نیز بودند. اپل در مورد این وضعیت توضیحی نداده است و مشخص نیست که چگونه حذف گسترده روی 30 درصد آن تأثیر می گذارد ، اما ما می توانیم در برخی گمانه زنی های آموزش دیده غرق شویم.

  اکثر 75000 برنامه حذف شده احتمالاً زباله بودند که تمام پولهایی را که می خواستند بدست آورند بدست آورد. همانطور که در بسیاری از بازارهای دیجیتال دیگر مانند Steam و سایر موارد مشاهده شده است ، توسعه دهندگان شب به روز با برنامه های بی ارزش فروشگاه را غرق می کنند تا یک دلار سریع بدست آورند. علاوه بر این ، در ماه جولای ، تحلیلگران Niko Partners گفتند که 97 مورد از 100 بازی برتر فروش App Store دارای شابک قانونی است. بنابراین احتمالاً هرگونه تأثیر برای اپل کم خواهد بود.

خبرهای دیگر از اپل