خبر

 • تک بورد - اپل 30 میلیون دلار برای تسویه حساب دسته جمعی مربوط به چک چمدان ارائه می دهد

  اپل 30 میلیون دلار برای تسویه حساب دسته جمعی مربوط به چک چمدان ارائه می دهد
  23 روز و 14 ساعت قبل

  فیس پالم: بیانیه‌ای که در سال 2017 توسط تیم کوک، مدیر عامل اپل بیان شد، به 30 میلیون دلار بازگشته است. در آن زمان، رئیس گفت که آیفون به قدری "یکپارچه و یکپارچه" در زندگی مردم شده است که آنها نمی توانند بدون آنها خانه را ترک کنند. این اظهار نظر درست در میانه شکایت شاکی مطرح شد که در آن تیم حقوقی اپل استدلال کردند که این شرکت نباید در طول جست و جوهای معمولی به کارمندان ملزم به پرداخت حقوق شبانه روزی

  جمعه گذشته، اپل به شاکیان 29.9 میلیون دلار پیشنهاد داد تا یک دعوای دسته جمعی را که در ابتدا در سال 2013 مطرح شده بود، حل و فصل کنند. این دعوی به پایان رسید و کارمندان اپل را مجبور کرد تا در صورت عدم استفاده از ساعت، کیف و آیفون خود را مورد بازرسی قرار دهند. . به گفته دادگاه عالی کالیفرنیا، این رویه مغایر با قوانین کار ایالت است.

  در سال 2015، بخش نهم این پرونده را رد کرد و اشاره کرد که دادگاه عالی ایالات متحده شکایت مشابهی را علیه آمازون رد کرده است. کارگران انبار اگر این تصمیم برعکس می شد، تخمین زده می شد که اپل با قیمتی حدود 60 میلیون دلار دست و پنجه نرم می کرد. این رقم بیش از 12000 کارمند سابق و فعلی را برای زمان از دست رفته بین سال‌های 2009 و 2013 پوشش می‌دهد.

  شاکیان به دادگاه عالی کالیفرنیا درخواست تجدیدنظر کردند. در فوریه 2020، دادگاه عالی دریافت که از آنجایی که کارمندان در حین جستجو هنوز تحت کنترل کارفرمای خود هستند، قوانین کار کالیفرنیا اپل را ملزم به پرداخت پول به آنها می کند.

  "[کارگران اپل] به وضوح تحت نظارت اپل هستند. قاضی ارشد تانی کنتیل-ساکاویه نوشت: "کنترل "در زمان انتظار و در حین جستجوهای خروج". «جستجوهای خروجی کارمندان اپل را با ممانعت از خروج آنها از محل با وسایل شخصی خود تا زمانی که تحت جستجوی خروج قرار گیرند - فرآیندی که تکمیل آن بین 5 تا 20 دقیقه طول می کشد - و با وادار کردن آنها به انجام حرکات و حرکات خاص سنگینی می کند. اقدامات در حین جستجو."

  پرونده تسویه حساب اپل از طریق سرویس اخبار دادگاه

  دفاع اولیه اپل این بود که سیاست های امنیتی برای جلوگیری از سرقت اموال شرکت و اسرار تجارت. همچنین استدلال می‌کرد که کارگران می‌توانستند وسایل خود را در خانه رها کنند. شاکیان از سیاست‌های امنیتی اپل آگاه بودند و آگاهانه تصمیم گرفتند تا کیف‌ها و آیفون‌های خود را برای کار با خود بیاورند، زیرا می‌دانستند که هر زمان که محل را ترک کنند، مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

  در تصمیم به اتفاق آرا دادگاه آمده است. که موضع اپل در مورد آوردن وسایل به کار، به ویژه آیفون‌ها، با دیدگاه اعلام شده عمومی آن نسبت به آیفون سازگار نیست. " در این حکم آمده است. "شخصیت غیرضروری آیفون برای کارمندان خود مستقیماً با توصیف آیفون به عنوان بخشی یکپارچه و جدایی ناپذیر از زندگی همه افراد دیگر در تضاد است."

  این بخش آخر، صحبتی است در مورد چیزی که تیم کوک در سال 2017 در مصاحبه ای با CNBC گفت.

  "من فکر می کنم آیفون بهترین محصول مصرفی تا کنون است. این چیزی است که من در مورد آن احساس می کنم. مدیر عامل اپل، ظاهراً از استدلال اصلی تیم حقوقی خود در دعاوی جاری غافل است، گفت: "آنقدر یکپارچه و جدایی ناپذیر از زندگی ما شده است که بدون آن به ترک خانه فکر نمی کنید." >

  تسویه حساب 30 میلیون دلاری هنوز باید توسط شاکیان تأیید شود. اگر آنها موافقت کنند، حداکثر پرداخت حدود 1300 دلار برای برخی از مدعیان انجام می شود. پرداخت‌ها بر اساس زمان انجام شده بین سال‌های 2009 و 2013 است، و انتظار می‌رود میانگین تخصیص آن حدود 800 دلار باشد.

  "این یک توافق قابل توجه و بدون بازگشت است که پس از نزدیک به هشت سال دعوای قضایی سخت به دست آمده است. لی شالوف، وکیل شاکی در توافقنامه پیشنهادی اظهار داشت.

  وکلای شاکی اکیداً موافقت با توافق را توصیه می کنند.

  اعتبار تصویر: میخائیل (وکابر) شچرباکوف (CC BY- SA 2.0)

خبرهای دیگر از اپل