خبر

 • تک بورد - اپل گفته است که برای توسعه نمایشگرهای فوق پیشرفته میکرو OLED با TSMC همکاری می کند

  اپل گفته است که برای توسعه نمایشگرهای فوق پیشرفته میکرو OLED با TSMC همکاری می کند
  2 روز و 15 ساعت قبل

  گفته می شود که اپل در زمینه تولید نمایشگرهای پیشرفته میکرو OLED در یک مرکز فوق سری در تایوان با شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان (TSMC) همکاری کرده است. این فناوری هنوز سالها با دستیابی به دستگاه های مصرف کننده فاصله دارد اما در صورت دستیابی به این امر ، باید به صفحه نمایش های بسیار نازک تری با نیاز به انرژی کمتری منجر شود.

  منابعی در مورد این موضوع به Nikkei Asia گفتند كه اپل قصد دارد از نمایشگرها در دستگاههای واقعیت افزوده آینده استفاده كند. تلویزیون ها و تلفن های هوشمند. در عوض ، آنها مستقیماً روی ویفرهای تراشه ساخته می شوند ، همان لایه های ساخته شده از نیمه هادی ها. این بدان معنی است که آنها بسیار نازک تر و کوچکتر از نمایشگرهای سنتی هستند و همچنین انرژی کمتری نیز مصرف می کنند ، و آنها را برای استفاده در دستگاه های پوشیدنی مانند هدست AR یا شاید حتی یک دستگاه واقعیت ترکیبی ایده آل می کند. "https://techbord.com/picsbody/2102/2135-1.jpg " alt = "https://techbord.com اپل گفته است كه در حال كار با TSMC برای توسعه نمایشگرهای فوق پیشرفته میکرو OLED است" "

  نیککی خاطرنشان کرد: متفاوت از فناوری LED میکرو که اپل نیز در حال توسعه آن است. عامل اصلی ایجاد انگیزه در پشت هر دو پروژه کاهش اعتماد اپل به سامسونگ به عنوان تأمین کننده فناوری نمایش است.

  اپل برای تجارت با TSMC بیگانه نیست. سازنده قرارداد مسئول تأمین پردازنده های مورد استفاده در آیفون های اپل است و همچنین به ساخت تراشه های مبتنی بر Arm برای مکینتاش کمک می کند.

  منابع ادعا می کنند که پروژه micro OLED در مرحله آزمایشی تولید است ، تولید انبوه هنوز به احتمال زیاد چندین سال تمام شده است.

خبرهای دیگر از اپل