خبر

 • تک بورد - اپل نبرد حق چاپ در برابر مجازی سازی iOS Corellium را از دست می دهد

  اپل نبرد حق چاپ در برابر مجازی سازی iOS Corellium را از دست می دهد
  16 روز و 7 ساعت قبل

  بنیانگذاران کورلیوم پیشگامان اولیه صحنه زندان بودند. سال گذشته ، در یک کنفرانس Black Hat ، Corellium از توانایی نرم افزار در ارائه نسخه های iOS به همه ، از جمله "دولت های خارجی و شرکت های تجاری" ستایش کرد. و خسارت نقدی.

  روز سه شنبه ، دادگاه منطقه ای ایالات متحده در فورت لادردیل ادعای کپی رایت اپل علیه نرم افزار امنیتی Corellium را ساقط کرد. غول فناوری کوپرتینو سال گذشته شرکت کوچکتر خود را به دست گرفت ، با طرح دعوی در مورد نقض قانون کپی رایت در ایجاد سیستم مجازی سازی iOS که برای یافتن اشکالات امنیتی در سیستم عامل تلفن همراه اپل استفاده می شد.

  Apple استدلال اصلی این بود که Corellium برای اجرای نسخه های بدون مجوز از سیستم عامل بر روی سخت افزارهای غیر اپل ، یک "مجازی" iOS ایجاد کرده است. با این حال ، قاضی رودنی اسمیت با دفاع از کورلیوم موافقت کرد و گفت که نرم افزاری که ایجاد کرده "کاملاً" دگرگون کننده "است تا مورد استفاده عادلانه قرار گیرد ، زیرا هدف آن کمک به محققان در یافتن نقص امنیتی بود.

  "در حالی که استفاده تحول آفرین" برای یافتن کاربرد منصفانه کاملاً ضروری نیست ، "... استفاده های تحول آفرین بیشتر به نفع یافتن کاربرد منصفانه هستند ، زیرا استفاده تحول پذیر استفاده از مواردی است که چیز جدید و متفاوتی از نسخه اصلی را بیان می کند یا گسترش می دهد این نرم افزار ، بنابراین به هدف کلی حق چاپ برای کمک به دانش عمومی خدمت می کند. ""

  اپل در پاسخ گفته بود که دکترین استفاده عادلانه اعمال نمی شود زیرا کورلیوم این محصول را برای سود می فروشد. با این حال ، از آنجا که این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد کارهایی را انجام دهند که iOS انجام نمی دهد - یعنی مشاهده و توقف فرایندها در میان سایر توابع تشخیصی - تهدید کمی برای IP اپل است و بیشتر به نفع عموم مردم ، به ویژه کاربران اپل است.

  Apple v. Corellium توسط GMG Editor

  "انگیزه سود Corellium دفاع از کاربرد عادلانه آن را خدشه دار نمی کند ، خصوصاً با توجه به منافع عمومی محصول ، "قاضی اسمیت به نظر خود نوشت (در بالا).

  وکلای کوپرتینو همچنین ادعا کرده بودند که کورلیوم" بدخواهانه "عمل کرده است زیرا برای گزارش اشکالات به کاربران برای خرید نرم افزار نیازی به اپل و توزیع بی رویه باعث سوity استفاده هکرها شد. قاضی این ادعا را "گیج کننده ، اگر غیر انکارآمیز" نباشد ، با اشاره به برنامه Bug Bounty مربوط به خود اپل ، عنوان کرد.

  "موقعیت اپل گیج کننده است ، اگر غیرمنفکر نباشد. قاضی اسمیت نوشت: "در حالی که اپل وقت زیادی را در مقالات خود صرف تقصیر Corellium می کند زیرا کاربران محصول Corellium را ملزم نمی کند اشکالات موجود در iOS را به اپل گزارش دهند ، اما اپل این برنامه را با توجه به برنامه Bug Bounty خود اعمال نمی کند." "در مورد ادعای اپل مبنی بر اینکه Corellium محصول خود را بی رویه می فروشد ، این اظهارات با استناد به شواهد موجود در این پرونده مبنی بر اینکه این شرکت فرآیند بررسی را در اختیار دارد (حتی اگر کامل نباشد) و در گذشته از صلاحدید خود استفاده کرده است ، نادیده گرفته می شود. برای جلوگیری از محصول کورلیوم از افرادی که مظنون است ممکن است از این محصول برای اهداف شیطانی استفاده کنند. "

  با وجود از دست دادن ، جنگ پایان نیافته است. قاضی اسمیت گفت که اپل درحق حق خود است که در هنگام ایجاد نرم افزار و فروش محصولی که می تواند برای دور زدن اقدامات امنیتی استفاده شود ، کورلیوم را از طریق دسترسی غیرمجاز دنبال کند. هر دو مورد از این پرونده خارج شدند.

  اعتبار تصویر: Alejandro Escamilla (اصلاح شده)

خبرهای دیگر از اپل