خبر

 • تک بورد - اپل می گوید ارتعاشات ناشی از موتورسیکلت های پرقدرت می تواند به دوربین های آیفون آسیب برساند

  اپل می گوید ارتعاشات ناشی از موتورسیکلت های پرقدرت می تواند به دوربین های آیفون آسیب برساند
  8 روز و 14 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اپل در یک سند حمایتی که به تازگی منتشر شده خاطرنشان می کند که قرار دادن آیفون در معرض ارتعاشات دامنه زیاد در محدوده فرکانسی خاص ، مانند آنچه معمولاً توسط موتورهای موتورسیکلت قدرتمند ایجاد می شود ، می تواند بر سیستم دوربین گوشی تأثیر منفی بگذارد.

  همانطور که اپل در سند توضیح داده است ، برخی از مدل های iPhone از فناوری هایی مانند تثبیت کننده نوری تصویر و فوکوس خودکار با حلقه بسته (AF) برای بهبود کیفیت تصویر استفاده می کنند. درک اصول نحوه عملکرد این ویژگیها به شما نشان می دهد که چرا ارتعاشات می توانند باعث شکست آنها شوند.

  تثبیت کننده نوری تصویر در ترکیب با سنسور ژیروسکوپ در داخل تلفن کار می کند. همانطور که ممکن است بدانید ، اگر دوربین را در حین گرفتن تصویر بیش از حد حرکت دهید ، ممکن است تار شود. این امر به ویژه در شرایط کم نور صادق است که شاتر باید برای مدت زمان بیشتری باز بماند تا نور بیشتری را ثبت کند. با OIS ، لنز دوربین با توجه به زاویه ژیروسکوپ حرکت می کند تا این تاری را کاهش دهد. سپس از این داده ها برای کمک به موقعیت لنز دوربین برای مقابله با این نیروها استفاده می شود.

  https://techbord.com Vibrations اپل می گوید

  ارتعاشات شدید و دامنه زیاد ایجاد شده توسط موتورهای موتور سیکلت از طریق شاسی و دسته فرمان منتقل می شود. به این ترتیب ، اپل گفت که توصیه نمی شود iPhone خود را به چنین چرخه هایی متصل کنید. اپل اضافه کرد که سوار شدن بر روی وسیله نقلیه با موتور کم حجم یا الکتریکی ، مانند دوچرخه یا اسکوتر ، می تواند منجر به "ارتعاشات نسبتاً کم دامنه" شود. در صورت لزوم ، اپل توصیه می کند برای کاهش خطر آسیب ، از یک دستگاه مهار کننده ارتعاش استفاده کنید.

  OIS را می توان در iPhone 6 Plus ، iPhone 6s Plus ، iPhone 7 و مدل های بعدی ، از جمله مدل دوم پیدا کرد. نسل iPhone SE. AF با حلقه بسته در iPhone XS و مدلهای بعدی و iPhone SE نسل دوم نشان داده شده است.

  اپل دلیل این اخطار را اعلام نکرده است و یا اینکه چگونه چنین خسارتی می تواند بر ضمانت آیفون.

خبرهای دیگر از اپل