خبر

 • تک بورد - اپل می خواهد تا ماه سپتامبر هفته ای سه روز کارمندان را به دفتر برگرداند

  اپل می خواهد تا ماه سپتامبر هفته ای سه روز کارمندان را به دفتر برگرداند
  13 روز قبل

  مدت هاست که اپل به عنوان یک شرکت مترقی شناخته می شود ، اما نظرات آن در مورد محل کار کارمندان کاملاً سنتی است: دفتر کار به خانه ترجیح داده می شود. طبق گزارش جدید ، تیم کوک از کارمندان خواسته است که از اوایل ماه سپتامبر به مدت سه روز در هفته به محل کار خود بازگردند.

  کوک این خبر را در ایمیلی که صبح چهارشنبه ارسال شد و توسط The Verge مشاهده شد ، اعلام کرد. مدیر عامل شرکت نوشت: "با وجود همه آنچه که ما توانسته ایم به دست آوریم در حالی که بسیاری از ما از هم جدا شده ایم ، حقیقت این است که در سال گذشته چیزی اساسی از دست رفته است: یکدیگر". "مطمئناً تماس کنفرانسی ویدیویی فاصله بین ما را کاهش داده است ، اما مواردی وجود دارد که به سادگی نمی تواند آنها را تکرار کند. "

  اکثر کارمندان مستقیماً به یک هفته کاری کامل منتقل نخواهند شد دفتر از بیشترین افراد خواسته می شود که دوشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه وارد شوند ، در حالی که گزینه کار از راه دور در روزهای چهارشنبه و جمعه در دسترس خواهد بود. آن دسته از تیم هایی که باید به صورت حضوری کار کنند چهار تا پنج روز در هفته برمی گردند.

  به کارمندان این فرصت داده می شود که حداکثر تا دو هفته در سال کار کنند از راه دور ، به شرطی که مدیران آنها این اجازه را بدهند. کوک می گوید که این تعطیلات به کارمندان اجازه می دهد "به خانواده و نزدیکان نزدیکتر باشند ، تغییر مناظر را پیدا کنند ، سفرهای غیر منتظره را مدیریت کنند ، یا دلیل دیگری را خود شما انجام دهید."

  در ژوئن 2020 ، گزارش شده بود که اپل برای بازگشت کارمندان به میزهای خود تحت فشار است ، در حالی که بلومبرگ می نویسد که کوک در ماه دسامبر به کارمندان گفت از آنها می توان خواست که در اوایل ماه جاری برگردند.

  حتی با وجود انتشار واکسن ، اکثر غول های فناوری به کارمندان اجازه می دهند تا از خانه کار کنند. توییتر و فیس بوک گفته اند که کارکنان آنها می توانند از راه دور به مدت نامحدود به کار خود ادامه دهند ، در حالی که گوگل گفت که 20 درصد از افراد گوگل می توانند همین کار را انجام دهند.

  یک نظرسنجی اخیر نشان داد که 40٪ از کارگران از راه دور چهار ساعت یا بیشتر دور از رایانه های آنها در خانه است. بیش از نیمی از آنها (60٪) چرت زده اند در حالی که ساعت هستند ، 42٪ در یک قرار ملاقات بوده اند و 41٪ نیز رابطه جنسی داشته اند. تقریباً نیمی از آنها گفتند كه آنها نوشیدنی الكلی خورده اند ، در حالی كه بیش از سه چهارم آنها به صورت آنلاین خرید كرده اند. تعجبی ندارد که محبوب است.

خبرهای دیگر از اپل