خبر

 • تک بورد - اپل در سال 2022 اجازه تعمیرات آیفون DIY را می دهد

  اپل در سال 2022 اجازه تعمیرات آیفون DIY را می دهد
  9 روز و 13 ساعت قبل

  در مورد 180 صحبت کنید: اگر قبلاً یک تکنسین تعمیر هستید، احتمالاً برای شما ناامید کننده است که نمی توانید آیفون خود یا یکی از اعضای خانواده خود را تعمیر کنید زیرا به قطعات دسترسی ندارید. این در حال تغییر است. از سال آینده، اپل قطعات، ابزار و دفترچه راهنمای تعمیرات تایید شده را در دسترس همه قرار می دهد.

  جنبش Right-to-Repair (R2R) می تواند امروز یک پیروزی بزرگ را جشن بگیرد زیرا اپل اعلام کرده است که قطعات، ابزارها و کتابچه های راهنمای مک و آیفون را به افراد خصوصی می فروشد. برنامه "Self Service Repair" به مشتریانی که دارای مهارت های فنی هستند این امکان را می دهد تا بدون ارسال دستگاه خود به Apple یا بردن آن به تعمیرگاه شخص ثالث تعمیرات خود را انجام دهند.

  این برنامه در اوایل راه اندازی می شود. 2022 در ایالات متحده است، اما در طول سال به مناطق دیگر گسترش خواهد یافت. مشتریان در ابتدا فقط قادر به تعمیر یا تعویض صفحه نمایش، باتری و دوربین خواهند بود. به گفته اپل، این ماژول‌ها متداول‌ترین ماژول‌هایی هستند که سرویس می‌شوند، اما قصد دارد خط قطعات خود را در آینده گسترش دهد.

  وقتی شروع شد، این برنامه فقط مواد تعمیراتی را برای آیفون 12 و 13 ارائه می‌کند و گسترش خواهد یافت. مدتی بعد به M1 Mac. فروشگاه اینترنتی Self Service Repair دارای بیش از 200 قطعه و ابزار خواهد بود، اما اپل هیچ اطلاعات قیمتی در دسترس نداشت.

  "ایجاد دسترسی بیشتر به قطعات اصلی اپل به مشتریان ما در صورت تعمیر، حق انتخاب بیشتری می دهد. جف ویلیامز، مدیر اجرایی اپل، گفت: مورد نیاز است. "در سه سال گذشته، اپل تعداد مکان های خدماتی را با دسترسی به قطعات، ابزارها و آموزش های اصلی اپل تقریبا دو برابر کرده است، و اکنون ما گزینه ای را برای کسانی که می خواهند تعمیرات خود را تکمیل کنند، ارائه می دهیم."

  https://techbord.com اپل اجازه تعمیرات DIY آیفون را در سال 2022 می دهد

  < p>TechCrunch خاطرنشان می کند که انتخاب تعمیر دستگاه خود گارانتی آن را باطل نمی کند، اما آسیب رساندن به آن در حین تعمیر ممکن است. تلفن های مدرن دستگاه های بسیار پیچیده ای هستند و اجزای داخلی می توانند ظریف باشند. اپل تعمیرات خانه را برای کاربران تازه کار توصیه نمی کند. در عوض، این برنامه مشتریانی را هدف قرار می دهد که قبلاً در زمینه تعمیرات الکترونیک آموزش دیده اند. حتی در آن زمان، اپل رویه دقیقی برای تعمیرات خانه دارد.

  ابتدا، مشتریان باید دفترچه راهنمای تعمیر را بررسی کنند. پس از آن می توانند قطعه یا قطعات مورد نیاز را از فروشگاه اینترنتی تعمیر سلف سرویس اپل سفارش دهند. پس از اینکه دستگاه خود را تعمیر کردند، می توانند ماژول شکسته را برای بازیافت و اعتبار خرید خود به اپل برگردانند.

  اپل در گذشته لابی کرده و علیه جنبش R2R مبارزه کرده است. با این حال، به نظر می رسد که اخیراً در این مورد نرم شده است.

  در سال 2019، اپل یک ابتکار تعمیر مستقل را معرفی کرد که به تعمیرگاه های شخص ثالث امکان دسترسی به قطعات و ابزارهای اصلی اپل را می دهد. سال گذشته این برنامه را گسترش داد و به مشتریان گزینه های بیشتری برای تعمیر دستگاه هایشان داد. اخیراً، قول داده است که یک سوئیچ نرم‌افزاری را اصلاح کند که Face ID را غیرفعال می‌کند، اگر کاربران صفحه‌نمایش خود را خارج از ارائه‌دهندگان خدمات رسمی اپل تعمیر کنند.

  تعمیر سلف سرویس مسلماً مهم‌ترین گام به سمت حق تعمیر است. که اپل تا به حال گرفته است. فشار اخیر ناشی از شکایت‌ها و تحقیقات ضدتراست احتمالاً نقشی در تغییر موضع اپل R2R داشته است.

  اعتبار تصویر: جوئل رولند

خبرهای دیگر از اپل