خبر

 • تک بورد - اپل در حمله به شریک تولید با 50 میلیون دلار باج خواهی مواجه شد

  اپل در حمله به شریک تولید با 50 میلیون دلار باج خواهی مواجه شد
  1 روز و 7 ساعت قبل

  TL؛ DR: اپل به طور غیر مستقیم با حمله باج افزار مورد حمله قرار گرفته است. در 20 آوریل ، همان روز رویداد Spring Loaded ، لباس باج افزار روسی به عنوان یک سرویس (RaaS) REvil با سرقت اسناد و مدارک متعدد ، سرورهای Quanta تأمین کننده اپل مستقر در تایوان را مورد ضرب و شتم قرار داد.

  Quanta MacBooks و سایر محصولات اپل را تولید می کند. رکورد حافظه پنهان داده ها را شامل اسناد مهندسی و ساخت مربوط به محصولات اپل ، از جمله نقشه های نسل بعدی Macbook Pro می کند. REvil خواستار پرداخت 50 میلیون دلار از Quanta برای پس گرفتن داده ها شد ، اما Quanta از این امر امتناع ورزید.

  "تیم امنیت اطلاعات کامپیوتر Quanta Computer در پاسخ به حملات سایبری به تعداد کمی از Quanta با متخصصان فناوری اطلاعات خارجی همکاری کرده است. سرورها ، "سخنگویی به بلومبرگ گفت. "[این هک هیچ تأثیری در عملکرد تجاری شرکت ندارد. "

  با دیدن اینکه کوانتا به جایی نمی رسد ، REVil تقاضای خود را مستقیماً به اپل معطوف کرد و تهدید کرد که هر روز اطلاعاتی درز خواهد کرد. تا اینکه 50 میلیون دلار پرداخت کرد. در اولین اسنادی که به بیرون درز کرده است ، شماتیک یک مدل MacBook Pro آینده است که J316 نامگذاری شده است. XDA گزارش می دهد که این یک طراحی کامل 16 اینچی MacBook Pro است.

خبرهای دیگر از اپل