خبر

 • تک بورد - اپل در اروپا به دلیل ویژگی «رله خصوصی» iCloud با انتقاداتی مواجه است

  اپل در اروپا به دلیل ویژگی «رله خصوصی» iCloud با انتقاداتی مواجه است


  13 روز و 6 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: تمرکز اپل بر حریم خصوصی ممکن است امتیازات وفاداری مشتریان خود را به دست آورده باشد، اما شرکت‌های مخابراتی اکنون می‌خواهند به همان اندازه که قانون‌گذاران و مجریان قانون از ویژگی‌هایی مانند «رله خصوصی» عقب‌نشینی کنند. این اولین باری نیست که فناوری رمزگذاری به دلیل پتانسیل آن برای پنهان کردن "ردپای دیجیتال" برای مجرمان مورد انتقاد قرار می گیرد، اما اکنون به عنوان چیزی که می تواند به ر

  سال گذشته، گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه لایحه جدیدی را پیشنهاد کردند که به رمزگذاری "ضمانت‌دار" پایان می‌دهد و به سردردی بی‌پایان می‌افزاید که هم شرکت‌های فناوری و هم مصرف‌کنندگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در مورد اپل، حتی FBI در چند سال گذشته چندین بار از آن خواسته است که رمزگذاری روی آیفون‌ها را بشکند. اخیراً، درخواست‌های خود را کاهش داده و آنها را به شیوه‌ای دیپلماتیک‌تر بیان می‌کند.

  اخیراً، برخی از اپراتورهای تلفن همراه اروپایی در نبرد خود علیه فناوری‌های رمزگذاری به قانون‌گذاران ملحق شده‌اند. بر اساس گزارشی از تلگراف، چندین شرکت از تنظیم‌کننده‌ها می‌خواهند که مرور رمزگذاری شده و سایر فناوری‌های مشابه را غیرقانونی کنند، زیرا اساساً توانایی ارائه‌دهندگان تلفن همراه و پهنای باند را برای کمک به اجرای قانون در تحقیقات خود در مورد تروریست‌های مظنون و سوء استفاده‌کنندگان از کودکان نقض می‌کنند.

  https://techbord.com اپل در <b>اروپا</b> به <b>دلیل</b> <b>ویژگی</b> انتقاداتی روبرو می شود >

  در آگوست 2021، Vodafone، Orange، T-Mobile و Telefonica نامه مشترکی را به کمیسیون اروپا امضا کردند که در آن از رگولاتورها خواستند تا اپل را از استفاده از "Private Relay" متوقف کنند، زیرا "حاکمیت دیجیتالی" آنها را تضعیف می کند. به عبارت دیگر، شرکت‌ها معتقدند که کنترل شبکه‌هایی را که کار می‌کنند از بین می‌برد و می‌تواند «به دیگران برای نوآوری و رقابت در بازارهای دیجیتال پایین‌دستی آسیب برساند».

  Private Relay یک ویژگی بتا برای کاربران iCloud پولی در iOS است. 15 و macOS Monterey که ترافیک مرور وب شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق دو پرش اینترنتی یا «رله» هدایت می کند. کاری که این کار انجام می دهد این است که فعالیت مرور شما را از ISP ها پنهان می کند، همچنین موقعیت مکانی دقیق شما را از ردیاب هایی که در وب سایت هایی که بازدید می کنید پنهان می کند، بنابراین از ایجاد نمایه ای از شخصیت شما و کارهایی که آنلاین انجام می دهید جلوگیری می کند.

  با این حال، فقط با Safari کار می کند و وب سایت ها می توانند به راحتی آن را به عنوان یک "سرور پروکسی" شناسایی کنند. و برخلاف VPN، توانایی دسترسی به محتوای قفل‌شده در منطقه را ارائه نمی‌دهد.

  شرکت‌های مخابراتی در اروپا اکنون از قانون‌گذاران می‌خواهند قانونی را تصویب کنند که اپل را به عنوان «دروازه‌بان دیجیتال» طبقه‌بندی کند. این به احتمال زیاد تحت قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا اتفاق می افتد، که انتظار می رود اواخر امسال اجرایی شود. در همین حال، برخی از اپراتورهای تلفن همراه مانند T-Mobile شروع به مسدود کردن کاربران آیفون از فعال کردن Private Relay در ایالات متحده و بریتانیا کرده‌اند.


  تگ ها:

  اروپا , دلیل , ویژگی , خصوصی , icloud , انتقاداتی , مواجه


  v 33
خبرهای دیگر از اپل