خبر

 • تک بورد - اپل تصمیم می گیرد به برنامه های خواننده اجازه دهد به درگاه های پرداخت خارجی پیوند دهند و تیم سوینی راضی نیست

  اپل تصمیم می گیرد به برنامه های خواننده اجازه دهد به درگاه های پرداخت خارجی پیوند دهند و تیم سوینی راضی نیست
  23 روز و 3 ساعت قبل

  در توافق با کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن ، اپل به برخی از برنامه ها اجازه می دهد تا بدون بررسی سیستم پرداخت خود ، به وب سایت های مربوطه خود پیوند بزنند تا اشتراک ایجاد کنند. در حالی که به نظر می رسد گامی در جهت درست است ، این قانون یک استاندارد دوگانه ایجاد می کند که تیم سوینی از Epic از آن راضی نیست.

  روز چهارشنبه ، اپل اعلام کرد که از سال 2022 ، به برخی از برنامه ها اجازه می دهد تا برای عضویت و پرداخت به وب سایت های خارجی خود لینک دهند. در حال حاضر ، توسعه دهندگان می توانند به مشتریان اطلاع دهند که در وب سایت های خارجی خود مشترک شوند ، اما نمی توانند مستقیماً به آنها لینک دهند. به زودی آنها می توانند دکمه ای داشته باشند که کاربران برای رفتن به درگاه پرداخت خود روی آن ضربه بزنند و 30 درصد استفاده App Store را کنار بگذارند.

  تغییر این قانون به عنوان تسویه حساب به کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن (JFTC) اعمال می شود. تحقیق و بررسی. این امتیاز فقط در مورد "برنامه های خواننده " صدق می کند. "اپل برنامه های خواننده را به عنوان برنامه هایی تعریف می کند که محتوا یا اشتراک های خریداری شده قبلی را ارائه می دهند اما خریدهای درون برنامه ای ندارند.

  این چیزی است که هنگام امضای آن به دست می آورید. امروز برای Netflix در iPhone آماده شوید. در اوایل سال 2022 ، این دکمه ای است که شما را به وب سایت Netflix نشان می دهد تا در آنجا ثبت نام کرده و پرداخت کنید. این یک تغییر اساسی و ساختاری است که اپل را از بررسی های زیادی نجات می دهد. pic.twitter.com/8iWDUTceZK

  - مارک گورمن (markgurman) 2 سپتامبر 2021

  Netflix و Spotify دو نمونه هستند که در این دسته قرار می گیرند. هر دوی این سرویس ها مدت هاست که به Apple 30٪ "مالیات App Store " اعتراض می کنند و به مشتریان اجازه نمی دهند هزینه اشتراک خود را در برنامه های خود تنظیم ، مدیریت یا پرداخت کنند. از نظر فنی ، آنها هنوز نمی توانند ، اما می توانند از سال آینده به درگاه های ثبت نام و پرداخت خارجی خود پیوند دهند.

  "ما برای کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن احترام زیادی قائل هستیم و از کارهایی که انجام می دهیم قدردانی می کنیم. این کار را با هم انجام داده ایم ، که به توسعه دهندگان برنامه های خواننده کمک می کند تا برنامه ها و خدمات خود را در حالی که از حریم خصوصی آنها محافظت می کند و اعتماد آنها را حفظ می کند ، برای کاربران آسان تر کند. "

  در اعلامیه اپل ، توییت های زیادی از سوی تیم سوینی ، مدیرعامل Epic Games منتشر شد که او را به عنوان یک قرارداد دوست داشتنی برای سرویس هایی که از لحاظ ساختاری با Fortnite تفاوتی ندارند ، دانست.

  در Apple's بیانیه ای که با دقت در مورد ایمنی بیان شده است ، دشوار است که دلیل آن را بی خطر تشخیص دهیم در حالی که Fortnite قبول پرداخت های مستقیم ناامن است. حتی اگر اپل Roblox را در نظر بگیرد ، بازی بین سالهای 2006-2021 که در اواسط آزمایش به "یک تجربه " تبدیل شد ، یک برنامه خواننده.

  -Tim Sweeney (TimSweeneyEpic) 2 سپتامبر 2021

  " سوئینی در توییتی نوشت: "در بیانیه ای که اپل در مورد ایمنی با دقت بیان کرده است ، تشخیص منطق این امر ایمن نیست ، در حالی که Fortnite قبول پرداخت های مستقیم را ناامن می داند." "حتی اگر اپل بازی Roblox را در نظر بگیرد ، بازی بین سالهای 2006-2021 که به" تجربه "در اواسط آزمایش تبدیل شد ، یک برنامه خواننده. "

  Epic Games در آستانه یک سال است -نزاع حقوقی طولانی بر سر همین مسئله با نیروگاه کوپرتینویی. سال گذشته ، اپل پس از پیاده سازی سیستم پرداخت خارج از پلتفرم ، Fortnite را از App Store راه اندازی کرد که از سقف 30 درصدی اپل جلوگیری کرد و پس انداز را به مشتریان خود منتقل کرد.

  قوانین جدید اپل برای برنامه های خواننده بلافاصله اعمال نمی شود. این شرکت می گوید که باید پیش نویس دستورالعمل های جدیدی را ارائه دهد و روند بررسی App Store خود را اصلاح کند. سپس باید سیاست ها در اوایل سال 2022 اجرا شود.

خبرهای دیگر از اپل