خبر

 • تک بورد - اپل به TSMC سفارش ساخت مودم 5G سفارشی برای آیفون را داده است

  اپل به TSMC سفارش ساخت مودم 5G سفارشی برای آیفون را داده است
  13 روز و 8 ساعت قبل

  طبق گزارش ها، اپل از شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) برای ساخت مودم های 5G برای آیفون های آینده استفاده کرده است. دقیقاً مشخص نیست که سخت افزار جدید چه زمانی برای استقرار آماده می شود، اما می شنویم که در سال 2023 بر روی فرآیند 4 نانومتری TSMC ساخته می شود.

  منابع آشنا به این موضوع به Nikkei Asia گفتند که اپل قصد دارد از فرآیند تولید 4 نانومتری TSMC برای اولین مودم 5G داخلی خود استفاده کند. این افراد اضافه کردند که اپل همچنین در حال کار بر روی اجزای فرکانس رادیویی و امواج میلی‌متری خود برای تکمیل مودم 5G است و برخی دیگر خاطرنشان کردند که سازنده آیفون نیز در حال توسعه تراشه مدیریت انرژی خود برای مودم است.

  Apple. تا این مرحله برای اتصال 5G در آیفون های خود به سخت افزار مودم کوالکام متکی بوده است.

  https://techbord. com اپل به TSMC سفارش ساخت مودم 5G سفارشی برای آیفون را داده است

  اپل مدتی است که به دنبال کاهش اتکای خود به کوالکام بوده و تا آنجا پیش می رود که تجارت مودم 5G اینتل را در اواسط سال 2019 خریداری می کند. . عدم وابستگی به تامین‌کننده‌ای مانند کوالکام برای این قطعه حیاتی نه تنها باعث صرفه‌جویی در هزینه اپل می‌شود، بلکه کوپرتینو را قادر می‌سازد تا کارایی را از طریق یکپارچه‌سازی بهتر سخت‌افزار افزایش دهد.

  به اندازه کافی عجیب، اپل از فرآیند 5 نانومتری TSMC برای طراحی استفاده خواهد کرد. و تراشه را آزمایش کنید، قبل از اینکه در مراحل بعدی به فناوری پیشرفته‌تر 4 نانومتری بروید. این نشریه اشاره می‌کند که تا سال 2023 تجاری‌سازی نمی‌شود، اگرچه مشخص نیست که آیا تراشه جدید در آن سال یا سال آینده در آیفون‌ها عرضه می‌شود یا خیر.

  اعتبار تصویر Sahej Brar

خبرهای دیگر از اپل