خبر

 • تک بورد - اپل به دلیل فروش مجدد دستگاه های منسوخ شده 23 میلیون دلار خسارت از بازیافت كننده قرارداد دریافت می كند

  اپل به دلیل فروش مجدد دستگاه های منسوخ شده 23 میلیون دلار خسارت از بازیافت كننده قرارداد دریافت می كند
  18 روز و 22 ساعت قبل

  گفته می شود که اپل در ماه ژانویه علیه یک شرکت بازیافت کانادایی به دلیل سرقت و فروش بیش از 100000 دستگاه منسوخ ، شکایت کرد. بازیافت قرار بود محصولات را از بین ببرد و منابعی مانند کبالت را برای استفاده مجدد بازیابی کند ، اما در عوض آنها را برای نوسازی به فروشندگان "پایین دست " فروخت.

  منطق خاطرنشان می کند که بازیافت GEEP مستقر در انتاریو توسط شرکت اپل برای جمع آوری آیفون های قدیمی ، آیپد ها و ساعت های اپل و دفع ایمن آنها قرارداد بسته است. مواد قابل استفاده مجدد به تأمین کنندگان اپل بازگردانده می شد. این شرکت از سال 2014 تحت قرارداد بوده است.

  اخیراً ، اپل هنگام ممیزی در انبار هنگامی که دریافت GEEP برخی از دستگاه های خود را در منطقه ای که توسط دوربین تحت پوشش نیست قرار داده است ، مشکوک شد. بنابراین کوپرتینو شماره سریال محصولات GEEP را که بین سال های 2015 و 2017 دریافت کرده بود بررسی کرد. مشخص شد که 18 درصد از 531،966 آیفون ، 25،673 آیپد و 19،277 ساعت اپل در شبکه های تلفن همراه فعال هستند.

  "در حداقل 11،766 پوند دستگاه های اپل بدون تخریب محل GEEP را ترک کردند - این واقعیتی است که GEEP خود تأیید کرد ". "این دستگاههای سو m استفاده شده متعاقباً با قیمت قابل توجهی بالاتر از سایر مواد بازیافتی به فروشندگان پایین دستی که دستگاهها را برای مصرف کنندگان بازسازی و فروختند فروخته شد. "

   https://techbord.com اپل به دلیل فروش مجدد دستگاه های منسوخ " دیزی "ربات بازیافت مورد استفاده برای بازیابی مواد قابل استفاده مجدد از گوشی های آیفون ، 23 میلیون دلار خسارت از بازیافت كننده قرارداد دریافت می كند.

  حداقل 103،845 دستگاه فروخته شده است. اپل می گوید که جمع کل واقعی احتمالاً بیشتر است زیرا فقط می تواند افراد متصل به شبکه شرکت مخابراتی را شناسایی کند. بنابراین ، به عنوان مثال ، نمی توان گفت که تعداد بازیافت کننده های ساعت اپل فقط GPS فقط چند مورد GPS را به سرقت برده است. با این حال ، اپل اشاره می کند که این شرکت یک دادخواست جداگانه علیه سه کارمند "سرکش" در مورد سرقت که همه مدیریت اجرایی بودند ، تشکیل داده است. اگرچه سارقان در تلاش برای پوشش دادن به مطالب خود اسناد جعلی داشته اند ، اما تیم حقوقی اپل این ادعا را که شرکت از اقدامات غیرقانونی بی اطلاع بوده است خریداری نمی کند.

  "این طرح گسترده بود و شامل اعضای مدیریت ارشد GEEP "، می گوید: این دادخواست. "افسران و مدیران GEEP می دانستند یا باید از این طرح اطلاع داشته باشند. "

  اپل می گوید که سرقت و فروش مجدد محصولات خود با کاهش تقاضا و احتمالاً به خطر انداختن مشتریان خود به تجارت آن صدمه می زند. محصولاتی که قرار بود از بین بروند. این سازمان خواستار خسارت 31 میلیون CAD (23 میلیون دلار) و تمام عواید فروش دستگاه های سو m استفاده شده است.

  اعتبار تصویر: Parilov

خبرهای دیگر از اپل