خبر

 • تک بورد - اپل به دلیل شکسته شدن صفحه نمایش مک بوک M1 شکایت اعتراضی کرد

  اپل به دلیل شکسته شدن صفحه نمایش مک بوک M1 شکایت اعتراضی کرد
  1 روز و 15 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اپل اکنون باید به دلیل گزارش هایی مبنی بر ترک خوردن ناگهانی صفحه نمایش مک بوک M1 خود ، با یک دعوای دسته جمعی برخورد کند. بزرگترین شرکت جهان متهم به بازاریابی دروغین یا فریبکارانه برای لپ تاپ ها ، سوء رفتار در پشتیبانی از مشتریان و نقض قوانین مصرف کننده است.

  این شکایت روز سه شنبه در منطقه شمالی کالیفرنیا توسط شرکت حقوقی Bursor and Fisher تنظیم شد. به دنبال تحقیقات هفته گذشته در مورد گزارش های شکسته توسط واشنگتن ، Migliaccio & Rathod LLP ، که سه سال پیش مسائل سوسو زدن صفحه Surface Pro 4 را بررسی کرده بود ، اما به نظر می رسد مجموعه دیگری از وکلا ابتدا به آنجا رسیدند .

  مک بوک ایر مجهز به M1 و مک بوک پرو 13 اینچی مورد استقبال گسترده بازبینان و مصرف کنندگان قرار گرفته اند ، اما به نظر می رسد آنها کامل نیستند. چندین کاربر ادعا می کنند که دستگاه های خود را باز کرده و شکاف هایی را در صفحه ها کشف کرده اند که قابل توضیح نیست. این Redditor می گوید LCD در مک بوک 13 اینچی M1 آنها فقط یک هفته پس از خرید به طور غیرقابل توضیح شکسته شد. همچنین گزارش هایی مبنی بر ظاهر شدن خطوط سیاه یا عمودی در صفحه ها بدون دلیل مشخص گزارش شده است.

  "MacBook M1 معیوب است ، زیرا صفحه نمایش فوق العاده شکننده هستند ، ترک می خورند ، سیاه می شوند ، یا خطوط و مربع های بنفش ، بنفش و آبی نشان داده می شوند ، یا در غیر این صورت از کار می افتند. " با وجود اینکه گفته می شود می دانید که این امر صحت ندارد ، "از نظر کیفیت ، قابلیت اطمینان و دوام" "برتر" است. همچنین ادعا می شود که "آزمایش دقیق" لپ تاپ ها باید اشکالاتی را آشکار کند و این شرکت "فعال " نقص های ادعایی را از مصرف کنندگان پنهان کرده است.

  این شکایت به اپل را متهم به نقض قوانین مصرف کننده با امتناع از تعمیر نمایشگرها ، حتی در شرایطی که گارانتی آنها می شود ، می کند. برای یک مشتری 480 دلار برای صفحه نمایش جایگزین قیمت گذاری شده بود ، در حالی که به یکی دیگر گفته شد که 615 دلار خواهد بود. در بسیاری از موارد ، اپل می گوید که این مشکل توسط مشتری ایجاد شده است و ایرادی ندارد ، به این معنی که لپ تاپ را تعمیر نمی کند زیرا شکستگی تصادفی در نظر گرفته شده است. هزینه تعمیرات و اعطای جایزه به دیگرانی که با مشکلات مشابه "هزینه ها و هزینه های وکیل معقول" روبرو شده اند. "همچنین از شرکت می خواهد " بازاریابی کاذب "خود را پایان دهد و " اصلاح ، تعمیر ، جایگزین یا در غیر این صورت اقدامات غیرقانونی ، ناعادلانه ، دروغین و/یا فریبکارانه خود را اصلاح کنید. "مقدار دقیق خسارت در طول محاکمه هیئت منصفه درخواستی مشخص می شود.

  ساعت/م: MacRumors

  اعتبار تصویر: Nanain

خبرهای دیگر از اپل