خبر

 • تک بورد - اپل به تبلیغات حمله فیس بوک واکنش نشان داد و گفت:

  اپل به تبلیغات حمله فیس بوک واکنش نشان داد و گفت: "برای کاربران ما ایستاده است"
  26 روز و 10 ساعت قبل

  با iOS 14 ، اپل سیاست شفافیت جدیدی را ارائه داده است که سازندگان برنامه را ملزم می کند "برچسب های تغذیه ای" را بر روی توضیحات فروشگاه App خود قرار دهند. شاید مهمتر از همه ، برنامه ها اکنون باید از کاربران برای ردیابی یا جمع آوری داده ها اجازه بگیرند.

  دیروز ، فیس بوک با تبلیغات تمام صفحه در نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست ، قوانین جدید و خصوصیات حریم خصوصی اپل را مورد انتقاد قرار داد. غول رسانه های اجتماعی ادعا کرد که اپل با تغییرات خود "ویرانگر" کسب و کارهای کوچک است.

  در پاسخ به این آگهی ، اپل با انتشار بیانیه ای به واشنگتن پست ، از موقعیت خود در مورد انتخاب کاربران در آیا آنها می خواهند برنامه هایی آنها را ردیابی کرده و داده های شخصی را جمع آوری کنند.

  "ما معتقدیم که این یک مسئله ساده ایستادن در برابر کاربران ما است. کاربران باید بدانند چه زمانی داده های آنها در سایر برنامه ها جمع آوری و به اشتراک گذاشته می شود وب سایت ها - و آنها باید این اختیار را داشته باشند که اجازه این کار را بدهند یا خیر. شفافیت ردیابی برنامه در iOS 14 نیازی به تغییر رویکرد فیس بوک برای ردیابی کاربران و ایجاد تبلیغات هدفمند ندارد ، به سادگی آنها به کاربران امکان انتخاب می دهند. "

  پاسخ اپل اندکی پس از انتشار آگهی فیس بوک ارسال شد. یک شبه ، فیس بوک مجموعه دیگری از تبلیغات تمام صفحه را آماده کرد که موضوع را بیشتر تحت فشار قرار داد.

  بنابراین # فیس بوک قصد دارد فردا تبلیغ دوم ضد اپل را اجرا کند. این ادعا خواهد کرد # اپل در تلاش است تا اینترنت را از رایگان متوقف کند. متن پیش نویس در اینجا آمده است: pic.twitter.com/Spzx1rwJSc

  - John Paczkowski (JohnPaczkowski) 17 دسامبر 2020

  این اولین بار نیست که فیس بوک به دلیل ضد جدید بودن iOS 14 به اپل شلیک می کند ویژگی های ردیابی. در ماه آگوست ، آن را به شرکای خود هشدار داد که یک نسخه پروتکل همراه با سیستم عامل موبایل به روز شده ارائه می دهد. ماه گذشته ، این اپل از استفاده از سیاستها و ویژگیهای کاربر محور "برای ترجیح دادن خود برای جمع آوری داده های خود" انتقاد کرد. همراه با آگهی حمله دیروز ، این شرکت در نبرد حقوقی خود با اپل به Epic کمک کرد. وال استریت ژورنال خاطرنشان می کند که فیس بوک متعهد شده است که مطالب و اسناد پشتیبانی را در اختیار اپیک قرار دهد تا از آنها علیه نیروگاه کوپرتینو استفاده کند. با این حال ، مبارزه با حقوق مصرف کنندگان برای کنترل داده های شخصی هنگام استفاده از مشاغل کوچک برای بهانه گیری و تأیید اعتبار جمع آوری اطلاعات غیرارادی ، ممکن است بهترین اپتیک نباشد.

  اعتبار تصویر: TY Lim

خبرهای دیگر از اپل