خبر

 • تک بورد - اپل بروزرسانی آی او اس IOS 13.5.1 با محوریت امنیتی را منتشر کرد

  اپل بروزرسانی آی او اس IOS 13.5.1 با محوریت امنیتی را منتشر کرد
  2 روز و 11 ساعت قبل

  اپل iOS 13.5.1 بروزرسانی جزئی آیفون با نزدیک به 80 مگابایت را که یکی از قدرتمندترین ابزار فرار از زندان که اخیراً عرضه شده است، را مسدود خواهد کرد. این شرکت همچنین بروزرسانی هایی را برای watchOS ،iPadOS ،HomePod و Apple TV منتشر کرده است.

  آیفون به تازگی Unc0ver را در برابر ابزار فرار از زندان منتشر کرده است، ابزار فرار از زندان 

  jailbreaking) Unc0ver ) کمتراز دو هفته پیش منتشر شده است، ویژگی برجسته آن قابلیت اجرا در iOS 13.5  فعلی و در حال حاضر اپل (Apple) می باشد.

  Unc0ver را در آخرین بروزرسانی iOS 13.5.1 که بطور ویژه رونمایی کرد، تا این ابزار را مسدود کند.

  تحت برنامه تنظیمات، اپل به طور خلاصه خاطرنشان می کند که iOS 13.5.1  بروزرسانی های امنیتی مهمی را ارائه می دهد و برای همه کاربران توصیه می شود، در حالی که در صفحه پشتیبانی خود حاکی از آن است که  به جزئیات  آسیب پذیری  Unc0ver پرداخته است و به منظور جلوگیری از اجرای برنامه های دلخواه با استفاده از امتیاز هسته می باشد.

  اگرچه فرار از زندان هنوز یک فعالیت با موقعیت مناسب می باشد، اما ابزارهایی که آن را فعال می کنند، معمولاً نشانگر آسیب پذیری در سیستم عامل های اپل است که به افراد خارج از شرکت شناخته شده است. گفته می شود Unc0ver قادر است همه نسخه های  iOS 11به بعد را فرار از زندان کند و واکنش سریع اپل مبنی بر مسدود کردن این ابزار در جدیدترین نسخه بروزرسانی نرم افزار زمانی به دست آمد  که اکثریت قریب به اتفاق (93٪) آیفون ها در حال حاضر iOS 13  یا iOS 12  را اجرا می کنند.

  با این حال، این ابزار برای حل مشکلاتی که برخی از کاربران پس از به روزرسانی iOS  13.5  با آن روبرو هستند، بعید به نظر می رسد. بیشتر شکایات به افزایش تخلیه باتری، iPads  در ریستارت و برای پخش فایل های شکسته رسانه ای MP4 / MPEG-4  اشاره دارد.

  کاربران متاثر ممکن است انتظار داشته باشند که بروزرسانی امروز این مشکلات را برطرف کند، اما به نظر می رسد آنها باید چند روز یا چند هفته دیگر منتظر بمانند تا اپل ابزار دیگری را حذف کند.

خبرهای دیگر از اپل