خبر

 • تک بورد - اپل با عقب نشینی، به روز رسانی را منتشر خواهد کرد که به اشخاص ثالث اجازه می دهد تا صفحه نمایش آیفون 13 را بدون شکستگی Face ID جایگزین کنند

  اپل با عقب نشینی، به روز رسانی را منتشر خواهد کرد که به اشخاص ثالث اجازه می دهد تا صفحه نمایش آیفون 13 را بدون شکستگی Face ID جایگزین کنند
  28 روز و 21 ساعت قبل

  اپل در اقدامی سخاوتمندانه غیرمعمول تصمیم گرفته است که دارندگان آیفون 13 می توانند از اشخاص ثالث برای تعمیر صفحه نمایش بدون از دست دادن قابلیت Face ID استفاده کنند. این تغییر خوش‌آمدگویی به‌صورت یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری ارائه می‌شود، اگرچه اپل هرگز زمان عرضه آن را فاش نکرد.

  اپل که مدت‌ها به دلیل مخالفت با حق تعمیرات شناخته می‌شد، اخیراً وقتی iFixit تأیید کرد که استفاده از یک تعمیرگاه مستقل برای تعویض صفحه نمایش در آیفون 13 باعث بی‌فایده شدن Face ID می‌شود، بحث‌های بیشتری را برانگیخت. به محض تشخیص صفحه نمایش جدید، گوشی پیامی با این مضمون نشان می دهد: "نمی توان تأیید کرد که این گوشی صفحه نمایش اصلی اپل دارد."

  اپل انتقادات زیادی را در مورد این وضعیت دریافت کرده است، به طور قابل درک، و اکنون این موضوع را دریافت کرده است. کاری در مورد آن انجام داد کوپرتینو به The Verge گفت که به‌روزرسانی نرم‌افزاری را ارائه می‌کند که نیاز به انتقال تراشه میکروکنترلر جفت شده از صفحه اصلی آیفون 13 به صفحه جدید برای کارکرد Face ID را برطرف می‌کند.

  < p> انتقال تراشه میکروکنترلر یک فرآیند بسیار پیچیده و زمان‌بر است که به «تجهیزات ویژه و توانایی میکرولحیم کردن» نیاز دارد، و کار نسبتاً ساده و ارزان تعویض صفحه نمایش را برای تعمیرگاه‌های کوچک پرهزینه می‌سازد. مایل به پیوستن به برنامه تعمیرات مستقل اپل هستید. فروشگاه‌های مجاز تعمیرات اپل نرم‌افزار ویژه‌ای دارند که به آیفون 13 اجازه می‌دهد یک صفحه نمایش جدید را بدون Face ID بپذیرد.

  "این یک دستاورد تاکتیکی برای بازار تعمیر است، اما یک مبارزه بی‌پایان تا زمانی که کوین پردی از iFixit گفت: میدان جنگ تغییر می کند. "اپل - و بسیاری از شرکت‌های الهام‌بخش آن - با قفل کردن قطعات بیشتر، کاهش ویژگی‌های بیشتر، دلایل بیشتر که چرا فقط مراکز تعمیر سودآور آنها می‌توانند این کار را انجام دهند، دوباره پیشرفت خواهند کرد.

خبرهای دیگر از اپل