خبر

 • تک بورد - اپل این نمونه اولیه از اولین آی پاد را برای جلوگیری از افشای فاکتور شکل طراحی کرد

  اپل این نمونه اولیه از اولین آی پاد را برای جلوگیری از افشای فاکتور شکل طراحی کرد
  14 روز قبل

  نه برای اینکه کسی احساس پیری کند یا چیزی دیگر، اما آی پاد در آخر هفته 20 ساله شد. پخش کننده MP3 قابل حمل اپل برای اولین بار در 23 اکتبر 2001 راه اندازی شد. برای جشن تولد آی پاد، سازنده Playdate Panic تصاویری از "نمونه اولیه اولیه iPod" را منتشر کرد.

  Panic گفت که نمی‌داند نمونه اولیه از کجا آمده است و توضیح بیشتری در مورد نحوه تهیه دستگاه قدیمی ارائه نداد. با این حال، مخترع iPod، تونی فادل تأیید کرد که این در واقع یک نمونه اولیه iPod است که به آن P68/Dulcimer گفته می‌شود.

  این یک نمونه اولیه iPod P68/Dulcimer است که ما (خیلی سریع) قبل از شکل واقعی آن را ساختیم. طراحی فاکتور آماده شد برای محرمانه بودن نمی‌خواستم شبیه یک آی‌پاد به نظر برسد - جای دکمه‌ها، اندازه - بیشتر داخل آن هوا بود - و چرخ (ضعیف) کار کرد https://t.co/qeNMHMmVsc

  — تونی فادل (@ tfadell) 23 اکتبر 2021

  دستگاه بزرگ، درهم و برهم است و به نظر می رسد هنوز در وضعیت کار قرار دارد، اگرچه مسلماً به خوبی کار نمی کند. اما انتظارات شما از یک ماکت 20 ساله قبل از مصرف چقدر بالاست؟ صفحه نمایش همچنان کار می کند و دکمه ها به خوبی کار می کنند، اما چرخ اسکرول عملکرد ضعیفی دارد. فادل اعتراف کرد که آنها نمونه اولیه را "خیلی سریع" کنار هم قرار دادند. https://techbord.com/picsbody/2110/6813-1.jpg" alt="https://techbord.com اپل این نمونه اولیه از اولین آی پاد را طراحی کرد تا از لو رفتن فاکتور فرم جلوگیری کند"

  در واقع، بخشی که این نمایشگر در 3 سپتامبر 2001 علامت گذاری شده است، به این معنی که فادل و تیمش احتمالاً نمونه اولیه را کمتر از دو ماه قبل از عرضه محصول نهایی کنار هم انداخته اند.

  باز کردن شاسی نشان می دهد که فضای داخلی عمدتاً خالی است. در واقع، طراحی ابتدایی تقریباً به نظر می‌رسد که روده‌های دستگاه نهایی توسط هیئت داوران به چند دکمه پلاستیکی بزرگ و یک برد مدار بسیار ابتدایی برای اتصال همه اجزاء متصل شده است. اپل عمداً شاسی بزرگ و کنترل‌های ناهموار را برای مخفی کردن طراحی نهایی آی‌پاد انتخاب کرد. فدل در توییتی نوشت: «نمی‌خواستم برای محرمانه بودن آی‌پاد [sic] به نظر برسد».

  https://techbord.com اپل این نمونه اولیه از اولین آی پاد را برای جلوگیری از افشای فرم فاکتور طراحی کرد

  با وجود سیل افشاگری های به ظاهر بی پایان اخیر، اپل سابقه طولانی در پنهان کاری محصولات منتشر نشده خود، حتی در میان توسعه دهندگان داخلی خود دارد. نمونه دیگری از اینکه چگونه شرکت کوپرتینویی محصولات آینده خود را پنهان می کند، نمونه اولیه اپل واچ است که سال گذشته فاش شد. کتاب برایان مرچنت، «یک دستگاه: تاریخچه مخفی آیفون»، بازگو می‌کند که چگونه اپل حتی مهندسان آیفون اصلی خود را در بخش‌های مختلف و در تاریکی در مورد آنچه که طراحی می‌کردند نگه داشت.

  همانطور که شما با علاقه استفاده از اولین آیپاد خود را به خاطر می آورید، تصور کنید که تلاش برای ارائه محصول به کسی که از نمونه اولیه زشت P68/Dulcimer استفاده می کند چگونه بوده است. این چیزی نیست که شما تصور کنید نحوه گوش دادن مردم به موسیقی را تغییر دهد.

  اعتبار تصویر: وحشت

خبرهای دیگر از اپل