خبر

 • تک بورد - اپل از دادگاه می خواهد تا در ماه دسامبر اجازه پیوند به سیستم های پرداخت خارجی را صادر کند

  اپل از دادگاه می خواهد تا در ماه دسامبر اجازه پیوند به سیستم های پرداخت خارجی را صادر کند
  11 روز و 4 ساعت قبل

  شکایت ضد تراست حماسه علیه اپل ماه گذشته به پایان رسید و هر دو شرکت پس از صدور حکم به دور یک پیروزی رسیدند. اپل با موفقیت در برابر اکثر شکایات دفاع کرد و Epic حق استفاده از روشهای پرداخت درون برنامه ای خارجی را کسب کرد. با این حال ، هر دو شرکت درخواست تجدیدنظر کرده اند.

  روز جمعه ، اپل با تجدیدنظر خواهی ، قاضی ایوون گونزالس راجرز ، مبنی بر نقض قوانین ضد فرمان با عدم اجازه توسعه دهندگان به سیستم عامل های پرداخت خارجی ، را به چالش کشید. راجرز گفت که اپل باید دستورالعمل های خود را تغییر دهد و به سازندگان نرم افزار اجازه دهد با سیستم عامل های پرداخت خارجی ارتباط برقرار کنند. اپل 90 روز فرصت دارد تا با این بخش از حکم موافقت کند و تاریخ سررسید را در اوایل دسامبر اعلام کند. اپل استدلال می کند که قانون ضد فرمان غیر ضروری است زیرا قبلاً دستورالعمل های App Store خود را تغییر داده است تا به توسعه دهندگان اجازه دهد مشتریان را از سیستم های پرداخت خارجی مطلع کنند. اگرچه اجازه می دهد توسعه دهندگان به کاربران یک جایگزین بگویند ، همانطور که اجازه می دهند در برنامه به آن متصل شوند ، همانطور که حکم می خواهد. شایان ذکر است که اپل اجازه داده است طبقه بندی نرم افزاری که به آن "برنامه های خواننده " می گویند به بسترهای اشتراک و پرداخت خود پیوند دهد ، اما این شامل برنامه های بازی نمی شود.

  اپل اصرار دارد که مستقیم پیوند دادن به سیستم عامل های پرداخت خارجی برای مشتریان آن خطرناک است. حداقل ، برای ارزیابی خطرات و آزمایش سیستم به زمان نیاز دارد.

  اپل لایه برداری کرد https://t.co/hvnfgg8lZC pic.twitter.com/TouBIrKiSp

  - Tim سوینی (TimSweeneyEpic) 9 اکتبر 2021

  "پیوندها و دکمه های مکانیسم های پرداخت متناوب با ریسک همراه است ، " پرونده تجدیدنظر را بخوانید. "کاربرانی که روی پیوند پرداخت جاسازی شده در یک برنامه کلیک می کنند - به ویژه پیوندی که از طریق App Store سرپرستی توزیع می شود - انتظار می رود به صفحه وب هدایت شوند که در آن می توانند اطلاعات پرداخت ، آدرس ایمیل یا سایر اطلاعات شخصی خود را به صورت ایمن ارائه دهند. "

  وکلای اپل می گویند که به طور ناگهانی اجازه می دهد توسعه دهندگان به سیستم عامل های پرداخت خود لینک دهند و کاربران را در برابر تقلب باز می کند. حتی با وجود کارکنان اختصاص داده شده برای بررسی اعتبار هزاران فروشگاه متفاوت ، هیچ چیز نمی تواند مانع از ایجاد تغییرات مخرب در پلت فرم خود شود.

  "در حالی که اپل می تواند پیوندهای نسخه نسخه این برنامه برای بررسی ارسال شده است ، هیچ چیز مانع توسعه برنامه نویس از تغییر نقطه فرود برای آن پیوند یا تغییر محتوای صفحه وب مقصد نمی شود. "" تیم حقوقی استدلال می کند. " "علاوه بر این ، اپل در حال حاضر قادر به تعیین این نیست که آیا کاربری که روی پیوند خارجی کلیک می کند در واقع محصولات یا ویژگی هایی را که برای آنها هزینه پرداخت کرده است دریافت کرده است." این امر می تواند حکم دادگاه را برای سالها بسته و روند قانونی آن ادامه یابد. که می تواند به اندازه یک فرآیند 5 ساله باشد. pic.twitter.com/QCD7wogJef

  - تیم سوینی (TimSweeneyEpic) 22 سپتامبر 2021

  در حالی که Epic از پیروزی کوچک خوشحال بود ، از دست دادن بقیه شکایات آن چیزی نبود که آماده پذیرش باشد و دارد نیز درخواست تجدیدنظر کرده است. در بخشی از قضاوت آمده است که Epic باید بیش از 3 میلیون دلار به اپل بپردازد زیرا با ارائه یک جایگزین پرداخت خارجی ، به طور واضح اپ استور را کنار گذاشته است. جبران سهم اپل از فروش خارج از پلتفرم ، هزینه کمی برای دریافت تأییدیه قانونی برای داشتن فروشگاه های خارجی است که به کوپرتینو پاسخ نمی دهند.

  شاید عامل مهم تری در Epic \ انتخاب وی برای تجدیدنظر این بود که قاضی راجرز اعلام کرد که در اثبات اینکه اپل از قدرت انحصاری استفاده می کند ، شکست خورده است. راجرز خاطرنشان کرد که در حالی که اپل در حال حاضر انحصارطلب نیست ، اما می تواند در آینده ای نه چندان دور به چنین چیزی تبدیل شود. در واقع ، قاضی متذکر شد که اگر تصمیم Epic در مورد قدرت انحصاری بیشتر تمرکز می کرد ، متفاوت بود.

  "شواهد نشان می دهد که اپل در نزدیکی پرتگاه قدرت بازار یا انحصار قرار دارد. قدرت ، با سهم قابل توجه بازار ، "قاضی راجرز نوشت. "اپل تنها با این واقعیت که سهم آن بیشتر نیست نجات می یابد ، این که رقبای زیرمجموعه های مرتبط در حال ورود به زیر بازار بازی های موبایل هستند و شاید به این دلیل که شاکی روی این موضوع تمرکز نکرده است. "

  < p> در همین حال ، اپل قول داده است که تا زمانی که دعوای جاری حل نشود و همه تجدیدنظرها حل و فصل نشوند ، اجازه بازگشت Fortnite به App Store را نخواهد داد.

خبرهای دیگر از اپل