خبر

 • تک بورد - آیفون 13 اپل می تواند ارتباطات ماهواره ای LEO را از طریق مشارکت با Globalstar پشتیبانی کند

  آیفون 13 اپل می تواند ارتباطات ماهواره ای LEO را از طریق مشارکت با Globalstar پشتیبانی کند
  27 روز و 2 ساعت قبل

  تلفن های ماهواره ای یا تلفن های ماهواره ای برای دهه ها وجود داشته است. به عنوان مثال ، Globalstar از سال 1999 به صورت تجاری فعالیت می کند. با این حال ، استفاده از تلفن های همراه تا حد زیادی به مناطق دور افتاده جهان محدود شده است که خارج از محدوده برج های سلولی سنتی هستند.

  ارائه دهندگان بی سیم زمینی تا این لحظه بخشی ضروری از معادله تلفن های هوشمند بوده اند ، اما همه اینها می تواند با iPhone بعدی اپل تغییر کند.

  تحلیلگر مشهور اپل ، Ming- چی کو در یادداشتی اخیر برای سرمایه گذاران که توسط MacRumors مشاهده شد ، گفت که خانواده آیفون 13 دارای سخت افزاری هستند که به آنها امکان می دهد به ماهواره های مدار پایین زمین (LEO) متصل شوند. در صورت صحت و داشتن نرم افزار مناسب ، کاربران iPhone 13 به طور بالقوه می توانند بدون ارتباط 4G یا 5G تلفن همراه یا Wi-Fi ارتباط صوتی و متنی برقرار کنند.

  اپل در ارائه این ایده منحصر به فرد نیست ، اما آنها می توانند ابتدا با آن از دروازه خارج شوند. کو گفت که اپل "مدتی " پیش از این یک تیم تحقیق و توسعه برای بررسی فناوری ایجاد کرده است.

  گفته می شود تراشه ای که چنین عملکردی را فعال می کند ، یک نسخه اصلاح شده از تراشه پایه 60 X Qualcomm است. گفته می شود که دیگر سازندگان گوشی منتظر تراشه باند پایه X65 برای پیاده سازی ارتباطات ماهواره ای هستند و این ممکن است تا سال 2022 اتفاق نیفتد.

  کو گفت که شرکت ارتباطات ماهواره ای Globalstar "به احتمال زیاد" با اپل در این زمینه همکاری خواهد کرد. شرایط پوشش فناوری و خدمات.

  https://techbord.com آیفون 13 اپل می تواند از ماهواره LEO پشتیبانی کند ارتباطات از طریق مشارکت با Globalstar

  دقیقاً مشخص نیست که چگونه برنامه های خدمات می توانند کار کنند ، اما کو معتقد است که ساده ترین سناریو این است که اپراتورهای شبکه فردی با Globalstar کار کنند و این ویژگی را به مشتریان ارائه دهند. قرارداد یا پرداخت.

  آوردن فناوری ماهواره ای به دستگاه های مصرف کننده عمومی ایده جالبی است و کو معتقد است که از نظر تأثیر بر صنعت بی سیم می تواند با mmWave 5G قابل مقایسه باشد. و اگر اپل واقعاً اولین کسی است که آن را در مقیاس وسیع به بازار عرضه می کند ، می توان از آن برای گسترش بیشتر پایه نصب iPhone خود استفاده کرد.

خبرهای دیگر از اپل