خبر

 • تک بورد - آیفون 12 به دلیل کمبود تراشه برق ممکن است تقاضای تعطیلات را برآورده نکند

  آیفون 12 به دلیل کمبود تراشه برق ممکن است تقاضای تعطیلات را برآورده نکند
  چند ثانیه قبل

  همانطور که به هیجان هزینه های تعطیلات می پردازیم ، تولیدکنندگان تولید گرمترین کالاهای خود را افزایش می دهند. پیش بینی می شود که در اپل ، پرچمدار آن ، آیفون 12 ، فروش بالایی داشته باشد. با این حال ، کوپرتینو ممکن است در رسیدن به اهداف تولید مشکل داشته باشد.

  با راه اندازی پرچمداران خانواده آیفون 12 تقریباً در حال انجام است (آیفون 12 مینی فردا ارسال می شود ، Pro Max در 13 نوامبر) ، اپل برای یک فصل تعطیلات سخت آماده می شود. با این حال ، آگاهان می گویند که به دلیل کمبود سیلیکونی که برای مدیریت مصرف برق آیفون 12 استفاده می شود ، تولید می تواند گلوگاه ایجاد کند.

  آیفون 12 بدون شک تیزترین گوشی است که اپل تولید کرده است. . به لطف قابلیت 5G و دوربین پیشرفته تر ، تقاضای این شرکت برای تراشه های کنترل قدرت بیش از هر زمان دیگری است ، اما منابع می توانند تأمین کنندگان نتوانند این تقاضا را برآورده کنند.

  مشخص نیست که آیا این کسری در دسترس بودن در سه ماهه اوج فروش تأثیر می گذارد یا خیر. هنوز هم ، منابع ناشناس به بلومبرگ گفته اند كه تأمین كنندگان اپل این غول فناوری را نسبت به سایر دستگاه های نصب شده تلفن های هوشمند در اولویت قرار می دهند.

  https: / /techbord.com آیفون 12 به دلیل کمبود تراشه برق ممکن است تقاضای تعطیلات را برآورده نکند

  گفته می شود دلیل اصلی کمبود تراشه به دلیل تولید است اختلالات ناشی از همه گیری ویروس کرونا. با این حال ، سازنده اصلی تراشه TSMC اپل می گوید که دستگاه های 5G به سیلیسیم 30 تا 40 درصد بیشتر از 4G نیاز دارند ، که این امر باعث افزایش تقاضا می شود.

  علاوه بر این ، خودی ها می گویند بسیاری از شرکت ها به دلیل عدم اطمینان ، تراشه ها را احتکار می کنند. ادامه کمبودهای ناشی از همه گیری به ویژه Huawei در ماه های قبل از آغاز تحریم های ایالات متحده در سپتامبر بیش از حد توان خود را داشت.

  TSMC تنها تولیدکننده تراشه نیست که تراشه های مدیریت انرژی را به اپل عرضه می کند. به عنوان مثال ، طبق دوربین iFixit ، سیستم دوربین در آیفون 12 پرو از تراشه ای از Texas Instruments استفاده می کند. دو تراشه دیگر از STMicroelectronics NV و Qualcomm مدیریت مودم 5G را بر عهده دارند.

  این کمبود سیلیکون تا چه اندازه بر فروش تعطیلات یا در دسترس بودن آیفون 12 تأثیر خواهد گذاشت. با این حال ، طبق اعلامیه های خرید در وب سایت اپل (تصویر بالا) ، مشتریانی که اکنون سفارش می دهند دستگاه خود را تا پایان ماه نوامبر دریافت نمی کنند. بنابراین بسیار محتمل است که مکان های خرده فروشی و شرکت های حمل و نقل نیز کمبود داشته باشند.

  اعتبار تصویر: جک اسکینز

خبرهای دیگر از اپل